1.09, 7.09 i 8.09 – godz.11.30
Zasłuchani, zaczytani
Projekt Zasłuchani, zaczytani jest skierowany do osób dorosłych, korzystających z usług Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu, gdzie również odbywają się spotkania. Kontynuowane będzie czytanie Papieża Joanny E. Roidisa.

7 i 8.09.2017 r.
Bytomski Festiwal Filmowy – warsztaty dla uczniów z bytomskich szkół.
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

19.09.2017 r., godz. 16.00
Klub Młodego Dziennikarza Akapit
Redakcja będzie kończyć pracę nad powakacyjnym numerem kwartalnika bibliotecznego Akapit (za okres lipiec – wrzesień). W gazetce będzie można przeczytać opowiadanie o wakacyjnych podróżach biedronki autorstwa Małgosi Janickiej, 12-letniej mieszkanki Bytomia oraz opowiadanie 12-letniej Karoliny Wietrzyk, także z Bytomia. Nie zabraknie także relacji z wakacyjnych warsztatów dla dzieci organizowanych przez bibliotekę. Akapit powstaje we współpracy z portalem edukacyjnym Junior Media i jest publikowany w formie elektronicznej na tym portalu oraz na stronie internetowej MBP.

11.09.2017 r., godz. 17.00
Tropem XIX wiecznych kamienic Bytomia. Dzielnice – konkurs fotograficzny
Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Wypożyczalnię Literatury Beletrystycznej po raz kolejny. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wykonanie zdjęć bardziej i mniej znanych kamienic znajdujących się w dzielnicach Bytomia. Prace konkursowe przyjmowane będą od chwili ogłoszenia konkursu do 5 września 2017. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.
Otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród nastąpi 11 września 2017 r. o godz. 17.00.

14.09.2017 r., godz. 10.00
Spotkanie członków DKK „Niedosyt”, w trakcie którego omawiana będzie książka Stasiuk A.: Nie ma ekspresów przy żółtych drogach.
Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

21.09.2017 r., godz. 11.00
Spotkanie literackie dla dzieci z cyklu „Od lektury do matury” pod hasłem Brzechwa dzieciom.
Placówka Filialna Nr 1, Bytom, ul. Korczaka 1

27.09.2017 r., godz. 18.00
„Ewangelicy w Bytomiu”
Z okazji przypadającej w tym roku 500. rocznicy Reformacji Kościoła zapoczątkowanej w 1517 roku przez Marcina Lutra, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu pragnie zaprosić mieszańców miasta na spotkanie zatytułowane „Ewangelicy w Bytomiu”.
W ramach obchodów Roku Reformacji organizatorzy spotkania przewidzieli występ chóru Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Zabrzu oraz prelekcję pana Tomasza Śmiałka, pt. „Dziedzictwo materialne Ewangelików w Bytomiu.
Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

28.09.2017 r., godz. 17.00
Dyskusyjny Klub Książki Trzynastka
Tematem spotkania będzie książka Tiziano Terzaniego Zakazane wrota, w której autor opowiada o swoim pobycie w Chinach, kraju tajemniczym i pełnym niespodzianek, w którym spędził wraz z rodziną ponad cztery lata i próbował żyć jak przeciętny Chińczyk.
Dział Literatury dla Dzieci i Młodzieży, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

Tydzień zakazanych książek – na przełomie września i października w placówkach odbędą się prezentacje książek uznawanych w różnych okresach dziejów Polski i Świata za zakazane.

Ponadto pracownicy placówek regularnie (w terminach ustalonych z pracownikami przedszkoli) uczestniczą w akcji „Czytamy zamiast mamy”, odwiedzając okoliczne przedszkola lub goszcząc przedszkolaków u siebie.

>>Archiwum wydarzeń bibliotecznych<<