Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu
Technikum nr 4 w Bytomiu

zapraszają na obchody Światowego Dnia Książki,
w ramach którego odbędzie się konferencja
ZAKOCHAJ SIĘ W BIBLIOTECE

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM KONFERENCJI:

24 kwietnia 2017 roku
MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

9.00 Rejestracja uczestników.
9.30-10.00 Otwarcie konferencji „Zakochaj się w bibliotece”.
Przywitanie gości przez Dyrektora Technikum nr 4 w Bytomiu mgr Beatę Kołodziejczyk oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu mgr Dariusza Kota.
10.00-10.30 Katarzyna Tluczykont (Pałac Młodzieży w Katowicach): „Literackie podróże dookoła świata, jako niebanalny sposób na promocję czytelnictwa”.
10.30-11.00 Eliza Flaszewska (Młodzieżowy Dom Kultury w Bytomiu): „Naj” w świecie książek. Co zrobić z książką?.
11.00-11.30 Aleksandra Kubis-Szlachta (nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach): „Motywowanie do czytania, czyli proste pomysły, jak zachęcić uczniów do sięgania po książkę”.
11.30-12.00 Hanna Owczarek-Marszałek (nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach): „Koty w bibliotece”.
12.00-12.20 Magdalena Bosek (Wydział strategii i Funduszy Europejskich UM w Bytomiu): Biblioteki Instytucji Unii Europejskiej - jak, gdzie, co?
12.20-13.00 Dyskusja i podsumowanie konferencji.

Rozstrzygnięcie XV Wojewódzkiego Konkursu „Metamorfozy Książek”.
Rozdanie zaświadczeń.
Zwiedzanie wystawy.

Imprezy towarzyszące: Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

11.20-12.20 – Podróż przez Krainę Baśni – gra planszowa oparta na popularnych bajkach dla dzieci.
13.00-13.45 – Skarby Templariuszy? Skarby piratów? Skarby w bibliotece!!! – prezentacja komputerowa połączona z wykonywaniem zakładek do książek.
14.15-15.15 – Podróż przez Krainę Baśni – gra planszowa oparta na popularnych bajkach dla dzieci.