Dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek obfitujący w dodatkowe wydarzenia organizowane przez Biblioteki. Główną atrakcją najbliższych dni będzie organizowany przez nasza Bibliotekę tak wyczekiwany przez wielu z Państwa Kiermasz Książek rozpoczynający się już jutro. Z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy sobie, aby Wasza miłość do książek nigdy nie wygasła i tym samym nam nie brakowało pracy. Święto Bibliotekarzy, Bibliotek to także święto Naszych Czytelników, bez których nie byłoby nas!

Dzień Bibliotekarza został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i jest obchodzony od 1985 roku. W tym dniu należy wspomnieć także naszego patrona – Świętego Wawrzyńca, który wsławił się broniąc tego co miał najcenniejsze czyli ksiąg.