Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Sportowy świat dawnego Lwowa”, który odbędzie się 10 września br., o godz. 17.00 w Galerii Rotunda.

Wystawa prezentuje wybitne postacie świata sportu, których losy są związane z dawnym Lwowem. Bogactwo i różnorodność przedwojennego życia sportowego we Lwowie zdumiewa i zaskakuje. Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem jest piłka nożna – Pogoń Lwów, Czarni Lwów…

Tymczasem obok futbolu rozwijały się tutaj lekkoatletyka, szermierka, saneczkarstwo, gimnastyka, szybownictwo, hokej, tenis i kilka innych dyscyplin. Na wystawie będzie można przyjrzeć się nie tylko największym gwiazdom stadionów, ale i osobom najbardziej zasłużonym dla rozwoju sportu we Lwowie na przełomie XIX i XX wieku. Szczyt kariery wielu sportowców urodzonych nad Pełtwią przypadł już w okresie powojennym, przez co często zapomina się – bądź nie pamięta – o ich lwowskich korzeniach. Autorzy wystawy chcą tę pamięć przywrócić. Na wystawie zaprezentowano również obiekty sportowe dawnego Lwowa, które były nieodłącznie związane z naszymi gwiazdami. To tutaj, na boiskach i salach gimnastycznych Lwowa, odkrywały one swoje talenty i rozpoczynały swoją przygodę ze sportem.

Z przyczyn niezależnych od organizatora, uległa zmiana daty wernisażu wystawy "Sportowy świat dawnego Lwowa".  Nowy termin wystawy został ustalony na 10 września br. o godz. 17.00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież