Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza 18 kwietnia br. o godz. 17.00 na wideokonferencję "Miasto - nowy wymiar bezpieczeństwa". 

Jak kierować ludźmi w sytuacji zamachu, ataku terrorystycznego czy napadu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i antyterroryzmu.

Gościem spotkania będzie Stanisław Koziej, generał brygady w stanie spoczynku, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem jego wystąpienia będzie "Terroryzm jako strategiczne zagrożenie w warunkach nowej zimnej wojny".

Odbędą się też panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli służb mundurowych: Straży Granicznej w Katowicach, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie, Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu; przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa Miasta Bytomia oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Dyskusje

poprowadzi Marek Mierzwiak, dziennikarz Polskiego Radia Katowice.

 

Uczestnicy paneli poruszą wiele ważnych tematów. Rozmawiać będą na przykład o procedurach postępowania jednostek samorządu terytorialnego, policji i straży miejskiej w przypadku ataku terrorystycznego. Postarają się też odpowiedzieć na pytania: jak opanować panikę albo w jaki sposób powinien zachować się zakładnik.

Organizatorem konferencji są: Urząd Miejski w Bytomiu i Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie, honorowy patronat nad nią objął wojewoda śląski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież