Serdecznie zapraszamy od 20 maja na I piętro Galerii Rotunda do obejrzenia wystawy kolekcjonerskiej „W świecie gadżetów książkowych”. Spoglądając na czytelnictwo od strony estetycznej, praktycznej, jak również i reklamowej zebraliśmy wiele przedmiotów umilających i ułatwiających czytanie.

Na wystawie można obejrzeć przede wszystkim różnego rodzaju zakładki do książek (tekturowe, magnetyczne, metalowe, plastikowe, na gumie, świecące w ciemności, nietypowe). Jak również torby „na książki”, kubki i koszulki czytelnicze, sztuczną biżuterię oraz mydełka. Ciekawostką jest gra planszowa zainspirowana kryminałem Marka Krajewskiego „Erynie” oraz poduszka z cytatem z dzieła Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Wszystkie akcesoria pochodzą z prywatnych kolekcji pracowników biblioteki, a większość z nich należy do naszej koleżanki Karoliny Sosnowskiej.

Wystawa to gratka zarówno dla miłośników książek, jak i gadżeciarzy.