Serdecznie zapraszamy od 20 maja na I piętro Galerii Rotunda do obejrzenia wystawy kolekcjonerskiej „W świecie gadżetów książkowych”. Spoglądając na czytelnictwo od strony estetycznej, praktycznej, jak również i reklamowej zebraliśmy wiele przedmiotów umilających i ułatwiających czytanie.

Na wystawie można obejrzeć przede wszystkim różnego rodzaju zakładki do książek (tekturowe, magnetyczne, metalowe, plastikowe, na gumie, świecące w ciemności, nietypowe). Jak również torby „na książki”, kubki i koszulki czytelnicze, sztuczną biżuterię oraz mydełka. Ciekawostką jest gra planszowa zainspirowana kryminałem Marka Krajewskiego „Erynie” oraz poduszka z cytatem z dzieła Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Wszystkie akcesoria pochodzą z prywatnych kolekcji pracowników biblioteki, a większość z nich należy do naszej koleżanki Karoliny Sosnowskiej.


Wystawa to gratka zarówno dla miłośników książek, jak i gadżeciarzy.

Komentarze   

0 #2 Fredzia Mol 2016-06-29 13:08
Cieszę się, że się podoba :) Torba "WILLIAM SHAKESPEARE The complete works" była do niedawna dostępna w sklepie internetowym restyle.pl. Widzę, że obecnie można kupić inne "tytuły".
Cytować
0 #1 Beata 2016-06-25 22:35
Torebka fioletowa przypominająca książkę jest genialna ! Gdzie można taką dostać ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież