LITERATURA BELETRYSTYCZNA
LITERATURA POPULARNONAUKOWA
LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


 

Daugherty Ch., Rozenfeld C. Tajemny ogień. Kraków, 2015

tajemny ogien b iext43261338

Taylor i Sachę łączy przeznaczenie, choć dzielą ich setki kilometrów. Czy odnajdą się, zanim klątwa wypełni się, a ogień strawi świat? Sacha za osiem tygodni ma umrzeć. Nad jego rodziną od setek lat ciąży klątwa. Zanim spłonęła na stosie, pewna alchemiczka rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej oprawców. Sacha jest trzynasty, a na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc. Nagły wybuch złości Taylor sprawia, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje powodują zakłócenia w przepływie prądu. Dziewczyna odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu.


Rowell R. Fangirl. Kraków, 2016


fangirl b iext44577861

"Fangirl" to historia o trudnej sztuce dojrzewania, o przyjaźni wbrew różnicom i o ludziach, którzy kochają książki nade wszystko. Wren i Cath są jak ogień i woda, mimo że są bliźniaczkami. Siostry dzieli temperament i zainteresowania. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego - lubi zabawę, randki i poznawanie nowych ludzi. Tymczasem Cath jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Spędza czas we wspólnym pokoju, pisząc fanfiction do książki i fanfiki o Simonie, które przyniosły jej wielu fanów. Choć Wren i Cath są tak różne, dziewczyny są nierozłączne. Dopiero początek nauki w college'u rozdzieli siostry.


Webb H. Kaczka przynosząca szczęście. Kraków, 2013


kaczka przynoszca szczescie

Molly uwielbia zwierzaki i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami! Molly szuka wielkanocnych jajek, ale znajduje czarodziejską kaczkę, która bardzo potrzebuje jej pomocy. Kaczka, podobnie jak Molly, także ma magiczne zdolności - przynosi szczęście.


Webb H. Kotek czarownicy. Kraków, 2013


kotek czarownicy352x500

Do gabinetu weterynarza trafia mały zagubiony kotek, Iskierek. Nikt nie wie, co mu dolega. Kotek jest bardzo smutny i chce wrócić do swojego domu. Tylko Molly może mu pomóc. Ale to oznacza wędrówkę do ciemnego, strasznego lasu, w którym mieszka… czarownica!


Webb H. Szczeniaczek spełniający życzenia. Kraków, 2013


magic molly szczeniaczek

Pewnego dnia do gabinetu taty Molly trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazdka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. Aby temu zapobiec musi odnaleźć swoją zagubioną siostrzyczkę. Czy Molly będzie umiała pomóc pieskom? Trzeba jak najszybciej odnaleźć siostrę Gwiazdki!


Webb H. Tajemniczy kucyk. Kraków, 2013


tajemniczy kucyk 352x500

Do kuźni dziadziusia Molly trafia kucyk Sopelek, który za nic w świecie nie pozwala się podkuć. Nie jest to jednak zwykły konik - ma wyjątkowy sekret. Tak naprawdę jest jednorożcem. Molly musi mu pomóc odzyskać wolność i odnaleźć miejsce, gdzie będzie szczęśliwy.


Wells P. Zauroczenia: dziewczyny szukają nie tylko miłości. Warszawa, 2012

zauroczenia b iext40625837

Kontynuacja książki "Złamane serca". Cztery przyjaciółki: Alexia, Sydney, Raven i Kelly już wiedzą, że czasami ważniejsza od miłości jest przyjaźń. Poznaj ich "Kodeks zauroczeń". 41 prostych zasad, dzięki którym można zdobyć każdego chłopaka.

 


Notatki przygotowano na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych wydawnictw.

 

 

archiwum:
II kwartał 2017
I kwartał 2017
II kwartał 2016
I kwartał 2016