„Jadą, jadą misie...”

W dniu 21 listopada 2017 r. przedszkolaki z grupy: „Stokrotki” z Przedszkola Miejskiego Nr 21 w Bytomiu uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej z cyklu pt. „B jak biblioteka, B jak bajkoterapia” zorganizowanej w Placówce Filialnej Nr 23.

 

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Pluszowego Misia tym razem tematyka lekcji została poświęcona misiom. Moda na pluszowe misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim pluszowym przyjacielem. W trakcie lekcji przedstawione zostały książki o misiach - tych bajkowych, ale również książki popularnonaukowe na temat różnych gatunków niedźwiedzi żyjących w naturze. Dzieci poznały bohaterów książek, ich imiona, perypetie i przygody, warunki życia i zwyczaje.

Czytano książki pt. „Miś i lalka” Marii Łastowieckiej i „Nalle. wesoły niedźwiadek” Gosty Knuttsona.

IMG 0099

Dużo radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Po wysłuchaniu książek, nastąpiła część plastyczna, dzieci w grupach pokolorowały misie, a następnie wspólnie z wychowawczynią nakleiły je na duży plakat, dzięki czemu powstał „kolaż misiowy”.

IMG 0101

IMG 0104

Na zakończenie lekcji przeczytana została rymowanka pt. „Jadą, jadą misie...”, ponieważ misie może nie przyjechały do biblioteki (przedszkole mieści się ok 15 minut drogi od biblioteki), lecz przyszły ze swoimi małymi właścicielami.

Komentarze   

0 #1 Tomasz Bytom 2018-01-15 10:43
Bardzo fajna inicjatywa dla dzieci :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież