Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że na wyraźne żądanie Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 45, działającej w porozumieniu z Policją, w związku z powtarzającymi się na terenie szkoły aktami wandalizmu, ulegają zmianie godziny pracy Placówki Filialnej Nr 1, która w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia czynna będzie codziennie od 8.00 do 15.00.

Natomiast w dniach od 12 sierpnia do 30 sierpnia, w związku z urlopem pracownika, filia będzie nieczynna.

Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

11 czerwca gościliśmy w Placówce Filialnej Nr 23 Karolinę Wietrzyk. Karolina ma 15 lat, właśnie kończy ósmą klasę, pisze wiersze i opowiadania. Jest laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”, w którym zajęła trzecie miejsce za opowiadanie pt. „Księżycowy pył”. Oprócz pasjonującego zajęcia jakim jest pisanie wierszy i opowiadań (zaczęła pisać już w przedszkolu), uwielbia taniec, uczy się języków: angielskiego i hiszpańskiego.

1aW miesiącu marcu gościliśmy u siebie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 15 (grupy: "Zajączki", "Słoneczka" i "Motylki"). Dzieciaczki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez przedszkole we współpracy z nami, czyli Filią Nr 4 MBP w Bytomiu. Tematyką konkursu była "Moja ulubiona książeczka". Przedszkolaki wysłuchały wcześniej fragmentów wybranych pozycji dla dzieci, m in. uwielbianego „Krecika” oraz „Wędrówek Szyszkowego Dziadka”.

Tydzień Bibliotek w Placówce Filialnej Nr 23 upłynął na spotkaniach z przedszkolakami z kilku bytomskich przedszkoli. W jednym ze spotkań uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego NR 21 w Bytomiu. Wspólnie z dziećmi czytaliśmy książkę o przewrotnym tytule „O wilku, który nie lubił czytać” Orianne Lallemand. To jedna z serii oryginalnych i zabawnych, rozwijających wyobraźnię książek o przygodach Wilka.

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” MBP w Bytomiu przystąpiła do projektu pilotażowego skierowanego do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 20 będzie nieczynna w dniach od 20 do 23 listopada.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 23 do 29 listopada.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.