Wystawa została zainicjowana przez Górnośląski Odział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Katowicach, poświęcona jest pamięci podniebnych mistrzów, zwycięzców wielu zawodów lotniczych. 28 sierpnia 1932 r. pilot Franciszek  Żwirko i konstruktor Stanisław Wigura zwyciężyli w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego – Międzynarodowych Zawodach  Samolotów Turystycznych Challenge w Berlinie. Kilkanaście dni później – 11 września – zginęli w katastrofie, odbywając lot do Czechosłowacji.

We wrześniu br. planowane są prelekcję dla uczniów bytomskich szkół klas średnich. Zajęcia przygotowane będą wraz z Górnośląskim Odziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Katowicach. Terminy zajęć w ustaleniu.

Wystawę prac można oglądać w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli od godz. 10.00 do 18.00.

kontakt:
promocjabiblioteka.bytom.pl, tel. 32 787 06 01 w. 121