„80 lat minęło… Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu”

Z okazji wyjątkowej rocznicy – 80-lecia naszej biblioteki – zapraszamy Państwa na wystawę pełną wspomnień i historii. Przez osiem dekad nasza biblioteka stała się integralną częścią Bytomia.

Wystawa „80 lat minęło… Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu” poświęcona jest historii naszej placówki oraz jej patronowi – Władysławowi Studenckiemu.

Odwiedzający wystawę będą mieli okazję przenieść się w czasie, oglądając unikalne zdjęcia i zapisy z pierwszych spotkań autorskich, które na stałe wpisały się w życie biblioteki i odbywają się do dziś.

Będzie także można zapoznać się z etapami budowy nowego budynku biblioteki oraz jego wnętrz. Na wystawie nie zabraknie także archiwalnych materiałów dotyczących roli biblioteki w życiu Bytomia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy! Wystawa będzie dostępna do obejrzenia od 1 kwietnia przez cały miesiąc, na pierwszym piętrze gmachu głównego biblioteki.