Prosimy o głosy na projekt nr 21 – „Lekcje ze Sztuki dla Dorosłych w Bytomskiej Bibliotece” – Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego!

Realizacja projektu obejmie osoby zainteresowane sztuką z wyraźnym naciskiem na osoby dorosłe oraz zagrożone wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu planowane są trzy formy aktywności artystycznej:

1. Cykliczne lekcje ze sztuki w Bibliotece, które obejmują spotkania raz w tygodniu na lekcji z rysowania lub lekcji z malarstwa.

Dzięki warsztatom zapewnimy uczestnikom bezpłatny dostęp do profesjonalnych materiałów artystycznych: takich jak płótna, farby, pędzle, ołówki, papier profesjonalny, książki ze sztuki i z nauki sztuki, materiały edukacyjne o sztuce, sztalugi itd. oraz opiekę profesjonalnej artystki, która poprowadzi warsztaty.

Warsztaty będą nawiązywały do literatury i sztuki, będą odbywały się na terenie Biblioteki.

2. W ramach “Lekcji ze Sztuki dla Dorosłych w Bytomskiej Bibliotece” będą odbywać się raz w miesiącu plenerowe wyjścia malarsko / rysunkowe (wyjścia w plener po Bytomiu – rysowanie kamienic, szkicowanie z natury – w parku Bytomskim i skwerkach, lekcje w Muzeum Górnośląskim – szkicowanie i kopiowanie obrazów, wyjścia do lokalnych Galerii.

3. Jednodniowy event artystyczny przeprowadzony na terenie Biblioteki oraz na jej tarasie, który będzie prezentacją dorobku artystycznego uczestników przed szerszą publicznością połączony z warsztatami kreatywnymi dla dzieci i wymianą książkową.

Głosowanie w ramach tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego odbędzie się od 23 września do 7 października 2024 r.

Szczegóły dotyczące głosowania: bo.bytom.pl

Gorąco namawiamy do wzięcia udziału w głosowaniu i z góry dziękujemy za wasze głosy oddane na projekt nr 21!