Grabież Muzeum Śląskiego – spotkanie autorskie z Maciejem Bartkowem

Tematem spotkania będzie najnowsza publikacja Macieja Bartkowa pt.: „Grabież Muzeum Śląskiego”. Autor przypomni historię powstania Muzeum Śląskiego w Katowicach, opowie co stało się ze zbiorami tego muzeum po wybuchu II wojny światowej i o ich związkach z Oberschlesisches Landesmuseum Beuthen O/S. Przedstawi też rywalizację dwóch państw – Polski i Niemiec w tworzeniu narracji o historii i kulturze ludowej Górnego Śląska. Nasz gość poda powody, dla których w tytule użył słowa „grabież”.

Serdecznie zapraszamy!!!

Maciej Bartków, regionalista, pasjonat historii Bytomia oraz Śląska, współtwórca portalu „Tajemniczy Bytom”. Autor książek m.in. „Tajemnica Szybu Południowego”, „Werwolf na Górnym Śląsku” i „Werwolf. Propaganda PRL”.

16 września 2024 roku, godzina 18.00
Sala wykładowa Miejskiej Biblioteki Publicznej