Misja i strategia – Miejska Biblioteka Publiczna

Misja i strategia

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej miasta poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy utrwalonych i rozpowszechnianych w różnych formach i na różnych nośnikach. Świadomi rangi tych powinności chcemy, zgodnie z zasadami etyki zawodowej, w sposób profesjonalny, kompleksowy, skuteczny i wszechstronny zaspokajać potrzeby informacyjne, edukacyjne i kulturalne użytkowników zgodnie z ich oczekiwaniami. Cel ten zamierzamy osiągnąć poprzez wspólne podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług, aktywne poszerzanie ich zakresu a także efektywne wdrażanie i doskonalenie innowacyjnych metod realizacji, zgodnych ze standardami nowoczesnego bibliotekarstwa publicznego oraz priorytetami ustalonymi w ramach programu budowy i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Chcemy stworzyć bibliotekę nowoczesną, zasobną, przyjazną dla użytkowników, sprawną w działaniu, cieszącą się społecznym zaufaniem i akceptacją.

Strategia

Copyright © 2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. Wszelkie prawa zastrzeżone.