Przygody kota Filemona, kasztanowego Kuklika i różnokolorowych skarpetek zawładnęły wyobraźnią najmłodszych czytelników, biorących udział w projekcie Qulturalna Retroteka”. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17, Przedszkola Miejskiego nr 20 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 9 z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek czytanych przez słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (partnera projektu), a potem swoje wrażenia przelewały na papier.

Rozpoczęliśmy spotkania z cyklu “CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”, odbywające się w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”. Uczestniczą w nich dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne oraz słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który jest partnerem projektu. Dzisiaj gościliśmy grupę „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 16. Opowiadanie o kotku Filemonku głośno czytały słuchaczki BUTW: panie Ilona Dobrowolska i Zofia Golder. Pani Ilona okazała się nie tylko zapaloną lektorką, ale i amatorką śpiewu, dlatego też spotkanie przebiegło śpiewająco. Po wysłuchanej bajce dzieci sprawdziły swoją pamięć i talent plastyczny, wykonując ilustracje do tekstu.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” na realizację projektu QULTURALNA RETROTEKA. Projekt skierowany do bytomskich dzieci, młodzieży oraz osób 60+ jest edukacyjną, kreatywną podróżą przede wszystkim po wartościowej literaturze dziecięcej wielu pokoleń, na którą zaprosimy już jesienią.

Całkowity koszt zadania wynosi 13 579 zł.
Szczegóły wkrótce!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury