Szanowni Czytelnicy Placówki Filialnej Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Uprzejmie zawiadamiamy, że na czas wakacji Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 45 wprowadziła ograniczenia w dostępie do całego terenu szkoły. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowego harmonogramu pracy placówki:

Lipiec:
w dniach od 1 do 16 lipca placówka czynna w godzinach od 9.00 do 17.00
w dniach od 19 do 23 lipca placówka nieczynna
w dniach od 26 do 30 lipca placówka czynna w godzinach od 8.00 do 15.00

Sierpień:
od poniedziałku do piątku placówka czynna w godzinach od 9.00 do 17.00

uwagaUprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu inwentaryzacji materiałów bibliotecznych (skontrum) oraz przygotowania do spakowania i przeniesienia księgozbioru do nowej lokalizacji w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 51 (ul. Łużycka 12a) Placówka Filialna Nr 23 od 26 lipca do odwołania będzie nieczynna.

Szanowni Czytelnicy!

z powodu planowanych prac remontowych Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 7 do 9 stycznia 2020 roku.

Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że od 15 października w placówkach filialnych będą przeprowadzane skontra (inwentaryzacje zbiorów) w związku z powyższym wybrane placówki będą nieczynne w podanych niżej terminach. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że na wyraźne żądanie Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 45, działającej w porozumieniu z Policją, w związku z powtarzającymi się na terenie szkoły aktami wandalizmu, ulegają zmianie godziny pracy Placówki Filialnej Nr 1, która w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia czynna będzie codziennie od 8.00 do 15.00.

Natomiast w dniach od 12 sierpnia do 30 sierpnia, w związku z urlopem pracownika, filia będzie nieczynna.

Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

11 czerwca gościliśmy w Placówce Filialnej Nr 23 Karolinę Wietrzyk. Karolina ma 15 lat, właśnie kończy ósmą klasę, pisze wiersze i opowiadania. Jest laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”, w którym zajęła trzecie miejsce za opowiadanie pt. „Księżycowy pył”. Oprócz pasjonującego zajęcia jakim jest pisanie wierszy i opowiadań (zaczęła pisać już w przedszkolu), uwielbia taniec, uczy się języków: angielskiego i hiszpańskiego.

1aW miesiącu marcu gościliśmy u siebie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 15 (grupy: "Zajączki", "Słoneczka" i "Motylki"). Dzieciaczki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez przedszkole we współpracy z nami, czyli Filią Nr 4 MBP w Bytomiu. Tematyką konkursu była "Moja ulubiona książeczka". Przedszkolaki wysłuchały wcześniej fragmentów wybranych pozycji dla dzieci, m in. uwielbianego „Krecika” oraz „Wędrówek Szyszkowego Dziadka”.