Wernisaż cyjanotypii i spotkanie z poezją- Eliza Flaszewska
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu, zapraszają na wernisaż cyjanotypii połączony ze spotkaniem poetyckim. Autorką prac oraz tomiku wierszy jest Pani Eliza Flaszewska. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 kwietnia br. o godz. 17:00 w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu pl. Jana III Sobieskiego 3.
Eliza Flaszewska
Ukończyła studia w zakresie edukacji artystycznej ze specjalnością rzeźba (Częstochowa), oraz malarstwo (Utrecht). Studia podyplomowe w zakresie diagnozy i terapii dzieci autystycznych oraz zarządzania placówkami oświatowymi.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Małym Księciem Antoine’a Saint – Exupery’ego
2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to przypada na dzień urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Tego dnia zapraszamy do naszej Biblioteki zaprzyjaźnionych czytelników, aby czytali dla dzieci wybrane książki.
Dzień Poezji w bibliotece – relacja
21 marca w wiosennych nastrojach poeci i wielbiciele poezji spotkali się w Galerii Rotunda, aby uczcić Światowy Dzień Poezji. Święto to w 1999 roku zostało ogłoszone przez UNESCO i na stałe wpisało się już do kalendarza. Miejska Biblioteka Publiczna tradycyjnie w tym dniu od kilku lat zaprasza poetów i artystów, aby porozmawiać i podyskutować o radości czytania poezji i oczywiście czytać wiersze.
W tym roku zaproszenie na spotkanie przyjęli poeci Patrycja Zuber i Paweł Kobylewski oraz graficzka Elżbieta Tyborczyk.
Rozmowa w ramach cyklu: „O książkach o Śląsku” gość: dr Sebastian Rosenbaum
Dzień Poezji w Bibliotece
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie.
W tym dniu cyklicznie, już po raz trzeci z tej okazji w naszej bibliotece organizowane są spotkania autorskie z młodymi poetami.
W tym roku zaprosiliśmy Patrycję Zuber – autorkę tomiku wierszy „Między gwiazdami” i Pawła Kobylewskiego – autora tomików wierszy „Podróż w nieznane” i „Karbunkuł” oraz graficzkę Elżbietę Tyborczyk, która zilustrowała niektóre wiersze Patrycji Zuber. Poeci będą czytać nie tylko swoje wiersze, ale również wiersze swoich ulubionych poetów.
Wystawa - Wielkanocne Baranki
Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu oraz Bytomskie Centrum Wsparcia serdecznie zapraszają na Wystawę - Wielkanocne Baranki.
W wystawie wezmą udział wyjątkowi artyści, których zaprosiliśmy do wspólnej wystawy rękodzieła; uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników Młodzieżowych Domów Kultury, uczniów szkół, przedszkoli, wychowanków domów dziecka, seniorów, uczestników Dziennych Domów Pomocy, Środowiskowego Domu Samopomocy, mieszkańców DPS - ów, i Mieszkańców Schroniska, pozostających w kryzysie bezdomności.
Naszym wspólnym przedsięwzięciem chcemy pokazać integracyjne oblicze terapii zajęciowej, zajęć plastycznych, warsztatów artystycznych.
Zajęcia kreatywne w bibliotece - warsztaty dla seniorów i nauka programowania dla dzieci
Czwartek 16 marca upłynął w bytomskiej książnicy pod znakiem odwiedzin.
W słoneczne przedpołudnie gościliśmy w bytomskiej bibliotece grupę seniorów z Dziennego Domu Senior – Vigor z Bytomia – Szombierek wraz z paniami opiekunkami. Spotkanie odbyło się w ramach działającego przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży Kącika Artystycznego KreaTYwnia. Nasi goście wykonali piękne wiosenne dekoracje do zawieszenia na ścianie lub w oknie w formie ramek ozdabianych papierowymi kwiatami i dzwonkami Wspólnie stwierdziliśmy że wykonane ozdoby na pewno przyspieszą przybycie długo wyczekiwanej i radosnej pory roku jaką jest wiosna. Seniorzy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Każda ozdoba była inna, wyjątkowa. Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze. Śmiechom i opowieściom nie było końca. Bardzo cieszymy się z odwiedzin Seniorów i już czekamy na następne.
Losowa książka z naszych półek
