1-31 października 2018

Miejsce : hol gmachu głównego MBP, I piętro

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia kolejnej wystawy  z cyklu W świecie kolekcjonerów  i hobbystów. Obecna edycja zatytułowana jest Ze skarbca numizmatyka. Tym razem swoje zbiory przedstawi pan Tadeusz Lew – z wykształcenia mgr inż. przeróbkarz, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, obecnie na emeryturze. Jego zainteresowanie numizmatyką sięga czasów szkolnych.

W swojej kolekcji posiada przede wszystkim monety polskie XIX i XX wieku. Okres ten fascynuje Tadeusza Lwa szczególnie ze względu na różnorodność monet bitych w miedzi, srebrze, złocie  i innym metalu czy stopie, a także mnogość odmian stempli, wariantów, destruktów itp. Ten fan numizmatyki stara się korzystać z wielu opisów i informacji dostępnych w tej dziedzinie, ale przede wszystkim próbuje tworzyć własny katalog. Innym jego hobby są szachy. Uczestniczy w turniejach rozgrywanych za pośrednictwem Internetu. Od 2001 roku posiada tytuł IM – międzynarodowego mistrza szachowego przyznany mu przez ICCF za uzyskanie normy w turnieju 7. Baltic Sea Team Tournament Board 6.