Szanowni Państwo!
Klub Sportowy Polonia Bytom za kilka lat obchodzić będzie stulecie swego istnienia. Przez wiek swej działalności sportowej wielokrotnie informacje o nim gościły na łamach gazet i czasopism. Artykuły dotyczące klubu są nieocenionym kompendium wiedzy na temat jego historii. Aby zachować w pamięci klubowe sukcesy dwójka pasjonatów: pan inżynier Zdzisław Kałkowski i pani Stefania Kałkowska sporządzili kroniki wycinków prasowych, zawierające informacje o Polonii Bytom i jej zawodnikach.

Jakub Snochowski – prezes klubu sportowego Polonia Bytom SA przekazał je naszej instytucji. Pozyskane materiały obejmują tylko część długiej historii klubu, tj. lata: 1981 (całość), 1982 (całość), 1983 (całość), 1984 (część I), 1985 (część I), 1986 (część I), 1987 (część II), 1988 (część I), 1989 (część I). Będzie można zapoznać się z nimi w Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej począwszy od września br. Dla wygody naszych czytelników w zakładce Wirtualna Galeria zostaną umieszczone skany następujących części każdego tomu kronik: okładka, strona tytułowa, wykaz czasopism i skorowidz.
Mimo, że kroniki nie posiadają charakteru naukowego serdecznie zachęcamy do skorzystania z tych wartościowych materiałów, szczególnie wszystkich sympatyków Polonii Bytom. Pomocą przy korzystaniu ze zbioru służą pracownicy Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej.