Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejną, w pełni skomputeryzowaną filię nr 12, zlokalizowaną przy ul. Arki Bożka 21 w Bytomiu (Zespół Szkół Nr 1). Korzystając z okazji przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oferuje użytkownikom katalog elektroniczny oraz formularz wyszukiwawczy na stronie www.biblioteka.bytom.pl. Czytelnicy mają możliwość logowania się, przez Internet, na swoje konta oraz zarządzania nimi.

Profil czytelniczy w OPAC-u pozwala na wgląd w wypożyczenia, przeglądanie historii oraz prolongowanie dokumentów z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie. Zarejestrowani w bibliotece czytelnicy, mogą skorzystać z możliwości zdalnego składania zamówień na materiały biblioteczne oraz zdalnej rezerwacji aktualnie wypożyczonych zbiorów. Użytkownicy powiadamiani są e-mailem o zbliżającym się terminie zwrotu. Ponadto istnieje możliwość zdalnej rejestracji do biblioteki. Katalog elektroniczny umożliwia wyszukiwanie wg 11. różnego typu indeksów wyposażonych w instrukcje i słowniki oraz tworzenie własnych strategii wyszukiwawczych. Oprócz tradycyjnych rodzajów zbiorów tj. książki, książki mówione, dokumenty dźwiękowe czy mapy, katalog został rozbudowany o artykuły prasowe oraz materiały ikonograficzne.
Zapraszamy także do korzystania, poprzez katalog OPAC Bibliografie, z bazy danych bibliograficznych – Bibliografia Bytomia wraz z podbazami: Bytomianie, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu i Kwerendy czytelniczne. Informacje o Bibliografii Bytomia znajdą Państwo tutaj.