1-31 października 2018

Miejsce : hol gmachu głównego MBP, I piętro

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia kolejnej wystawy  z cyklu W świecie kolekcjonerów  i hobbystów. Obecna edycja zatytułowana jest Ze skarbca numizmatyka. Tym razem swoje zbiory przedstawi pan Tadeusz Lew – z wykształcenia mgr inż. przeróbkarz, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, obecnie na emeryturze. Jego zainteresowanie numizmatyką sięga czasów szkolnych.

W swojej kolekcji posiada przede wszystkim monety polskie XIX i XX wieku. Okres ten fascynuje Tadeusza Lwa szczególnie ze względu na różnorodność monet bitych w miedzi, srebrze, złocie  i innym metalu czy stopie, a także mnogość odmian stempli, wariantów, destruktów itp. Ten fan numizmatyki stara się korzystać z wielu opisów i informacji dostępnych w tej dziedzinie, ale przede wszystkim próbuje tworzyć własny katalog. Innym jego hobby są szachy. Uczestniczy w turniejach rozgrywanych za pośrednictwem Internetu. Od 2001 roku posiada tytuł IM – międzynarodowego mistrza szachowego przyznany mu przez ICCF za uzyskanie normy w turnieju 7. Baltic Sea Team Tournament Board 6.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież