Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy kolejne, w pełni skomputeryzowane filie biblioteczne. Są to:

Placówka Filialna nr 1 w Szombierkach
przy ul. Zakątek 1

oraz

Placówka Filialna nr 4 na Stroszku
przy ul. Hlonda 37

Korzystając z okazji przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oferuje użytkownikom katalog elektroniczny oraz formularz wyszukiwawczy na stronie www.biblioteka.bytom.pl. Czytelnicy mają możliwość logowania się, przez Internet, na swoje konta oraz zarządzania nimi.

Profil czytelniczy w OPAC-u pozwala na wgląd w wypożyczenia, przeglądanie historii oraz prolongowanie dokumentów z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie. Zarejestrowani w bibliotece czytelnicy, mogą skorzystać z możliwości zdalnego składania zamówień na materiały biblioteczne oraz zdalnej rezerwacji aktualnie wypożyczonych zbiorów. Użytkownicy powiadamiani są e-mailem o zbliżającym się terminie zwrotu. Ponadto istnieje możliwość zdalnej rejestracji do biblioteki. Katalog elektroniczny umożliwia wyszukiwanie wg 11. różnego typu indeksów wyposażonych w instrukcje i słowniki oraz tworzenie własnych strategii wyszukiwawczych. Oprócz tradycyjnych rodzajów zbiorów tj. książki, książki mówione, dokumenty dźwiękowe czy mapy, katalog został rozbudowany o artykuły prasowe oraz materiały ikonograficzne.
Zapraszamy także do korzystania, poprzez katalog OPAC Bibliografie, z bazy danych bibliograficznych – Bibliografia Bytomia wraz z podbazami: Bytomianie, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu i Kwerendy czytelniczne. Informacje o Bibliografii Bytomia znajdą Państwo tutaj.

Komentarze   

0 #1 Paulina 2019-01-18 21:27
wreszcie. Czy da się wyszukiwać w katalogu książki z konkretnej placówki? Jeśli tak to jak?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież