Już po raz szósty Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu zaprasza do udziału w międzypokoleniowym konkursie ortograficznym TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019. Dyktando odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury 8 kwietnia br.

W dyktandzie TRZY POKOLENIA mogą uczestniczyć uczniowie bytomskich klas siódmych           i ósmych szkoły podstawowej, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (młodzieżowych i dla dorosłych), słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osoby mieszkające i pracujące w Bytomiu. Celem konkursu jest integracja międzypokoleniowa i promowanie poprawności językowej. Prace uczestników dyktanda są kodowane. Rozkodowaniu podlegają tylko prace ocenione przez jury jako najlepsze. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie w dniu konkursu.

Zainteresowanie konkursem i jego ranga rosną z każdym rokiem, o czym świadczą wyjątkowe i prestiżowe patronaty.

Patronat honorowy nad konkursem TRZY POKOLENIA 2019 objęli: Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz,  Regionalny Instytut Kultury  w Katowicach, profesor dr hab. Ewa Jaskółowa - Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bożena Szarama Dyrektor Delegatury w Bytomiu Kuratorium Oświaty w Katowicach. W organizację konkursu zaangażowane są ważne bytomskie instytucje kulturalne: Bytomskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Patronami medialnymi konkursu TRZY POKOLENIA są: TVP 3 Katowice, SFERA TV, Radio Piekary i „Życie Bytomskie”

Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów               i sympatyków konkursu: PKO BP, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Biuro Promocji Bytomia, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, bytomskie restauracje IMPERIUM, KLIMAT, POD CZAPLĄ, Studio Urody Sabina Drohobycka, Edyta Matyjaszczyk w Bytomiu.

Patronom honorowym, medialnym, partnerom i sympatykom konkursu organizatorzy serdecznie dziękują za zainteresowanie tym kulturalnym i edukacyjnym wydarzeniem. Zapraszamy do przygody z ortografią pasjonatów poprawności językowej i tych, którzy nie boją się nowych wyzwań.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca. Więcej informacji na stronie organizatora konkursu TRZY POKOLENIA www.cku.bytom.pl w zakładce „Konkursy”. Mistrzowski tytuł czeka!

Plakat TRZY POKOLENIA 2019