Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia o godz. 14.00 na wernisaż malarstwa „Sercem malowane”, który odbędzie się w Galerii Rotunda MBP. Pracownia dla osób dorosłych działa w Spółdzielczym Klubie Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od przeszło 15 lat.

Uczestniczki zajęć to osoby aktywne zawodowo, które pragną rozwijać swoje pasje i zdolności. Śmiało można powiedzieć, że jest to grupa plastyków amatorów mająca na swoim koncie wiele wystaw. Malują dużo i są bardzo „płodne”. Ich obrazy to pejzaże, martwa natura, sztuka współczesna, architektura, twarze, postacie. Są również prace o tematyce mistycznej i baśniowej.

Tematem wystawy w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej są pejzaże i architektura.

Swoje prace wystawiają: Ilona Adamczyk, Antonina Czubak,Teresa Dominiak, Dorota Kiebzak, Małgorzata Kuliszkiewicz, Helena Maszczyszyn, Lidia Morciniec, Danuta Niemiec, Teresa Sterniczuk, Anna Sędzik, Zofia Szczerbińska, Elzbieta Winczakiewicz, Małgorzata Witkowska, Irena Woźny, Krystyna Wróblewska.