Tydzień Bibliotek w Placówce Filialnej Nr 23 upłynął na spotkaniach z przedszkolakami z kilku bytomskich przedszkoli. W jednym ze spotkań uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego NR 21 w Bytomiu. Wspólnie z dziećmi czytaliśmy książkę o przewrotnym tytule „O wilku, który nie lubił czytać” Orianne Lallemand. To jedna z serii oryginalnych i zabawnych, rozwijających wyobraźnię książek o przygodach Wilka.

 

 

W książce mowa jest o Wilku, który zaczął pożerać i to dosłownie wszystkie książki, beż wyjątku w jego paszczy znikały książki małe i grube, bajki, powieści i słowniki. Pewnego dnia niespodziewanie znalazł się w Głównej Bibliotece w Krainie Książek, w której przechowywane są wszystkie książki jakie kiedykolwiek zostały napisane. Wilk został poproszony o pomoc w odszukaniu zaginionych dziesięciu książek.

 

I tutaj zaczyna się wspaniała literacka przygoda! W trakcie czytania dzieci musiały bardzo uważnie słuchać, aby wspólnie z w Wilkiem trafić do zaginionych tytułów, a następnie znaleźć je w naszej bibliotece. Zabawa była świetna, a dzieci bez trudu odnalazły zagubione książki z klasyki dziecięcej, okazało się, że dobrze im znane.

Następnie powstała wspólna praca plastyczna pt. „Biblioteka w Krainie Książek”, którą można podziwiać w naszej Placówce. W towarzystwie sympatycznego Wilka, który jak się okazało polubił czytanie przeżyliśmy fajną literacką przygodę.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież