Serdecznie zapraszamy  18 czerwca o godz. 16.30 na wykład inauguracyjny Bytomskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, który wygłosi pani dr hab.prof. Uniwersytetu im. Jana Długosza – Barbara Szargot. Temat wykładu: „Helena i inne. Bohaterki Sienkiewicza i ich imiona”.

 

Grupa inicjatorów, miłośników literatury i literaturoznawstwa, podjęła wyzwanie założenia Bytomskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. TLiAM to najstarsze towarzystwo literackie w Polsce, istnieje bowiem od 1886 roku, a założono je we Lwowie. Po II wojnie światowej nową siedzibą stała się warszawa. TliAM wydaje czasopismo, którym jest rocznik o tytule „Wiek XIX”, publikacja adresowana do środowiska polonistycznego. Po zaakceptowaniu wniosku przez Zarząd Towarzystwa mieszczący się w Warszawie podjęto kolejne działania. Dzięki przychylności i otwartości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, Bytomski Oddział Towarzystwa rozpoczyna swoją działalność.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież