Tradycyjnie, jak co roku  w pierwszym tygodniu czerwca  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbył się  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest on elementem kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia był sport. Uczestnicy  spotkań wysłuchali wierszy i opowiadań polskich poetów oraz pisarzy, m.in.: A. Frączek, A. Cholewińskiej-Szkolik, J. Tuwima.

Wybrane teksty czytali  pracownicy Biblioteki oraz zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją było przedstawienie teatralne Brzechwa dzieciom, przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Dzieci dowiedziały się również o korzyściach płynących z uprawiania sportu zarówno przez tych najmłodszych jak i dorosłych. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu wszyscy ochoczo przystąpili do wykonywania ćwiczeń :-).

W imprezie uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 18, 20 i 30 w Bytomiu wraz z opiekunami.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia w przyszłym roku.