Tradycyjnie, jak co roku  w pierwszym tygodniu czerwca  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbył się  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest on elementem kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia był sport. Uczestnicy  spotkań wysłuchali wierszy i opowiadań polskich poetów oraz pisarzy, m.in.: A. Frączek, A. Cholewińskiej-Szkolik, J. Tuwima.

Wybrane teksty czytali  pracownicy Biblioteki oraz zaproszeni goście. Dodatkową atrakcją było przedstawienie teatralne Brzechwa dzieciom, przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Dzieci dowiedziały się również o korzyściach płynących z uprawiania sportu zarówno przez tych najmłodszych jak i dorosłych. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu wszyscy ochoczo przystąpili do wykonywania ćwiczeń :-).

 

W imprezie uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 18, 20 i 30 w Bytomiu wraz z opiekunami.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież