11 czerwca gościliśmy w Placówce Filialnej Nr 23 Karolinę Wietrzyk. Karolina ma 15 lat, właśnie kończy ósmą klasę, pisze wiersze i opowiadania. Jest laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”, w którym zajęła trzecie miejsce za opowiadanie pt. „Księżycowy pył”. Oprócz pasjonującego zajęcia jakim jest pisanie wierszy i opowiadań (zaczęła pisać już w przedszkolu), uwielbia taniec, uczy się języków: angielskiego i hiszpańskiego.

 Karolina została zaproszona, aby poprowadzić dwa spotkania z dziećmi. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczna Chatka” z zainteresowaniem i zachwytem słuchały czytanych przez Karoliną utworów. Nasza autorka nie tylko czytała, ale również zajmująco i w niebanalny sposób, z dużą dozą humoru opowiadała o sobie i o pisaniu. Powiedziała też coś bardzo ważnego, że bakcyla czytania, a później również pisania zaszczepiła jej mama, czytając jej codziennie przed snem bajki. Karolina nawiązała również fajny kontakt ze słuchaczami, dzieci zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań. Karolina przeczytała nam nagrodzone opowiadanie pt. „Księżycowy pył”, napisane niedawno opowiadanie pt. „Szuflada” oraz swoje wiersze „Nadzieja” i „Normalność”. Na zakończenie spotkania przeczytała z aktorskim zacięciem wiersz Jana Brzechwy pt. „Przyjście lata” oraz opowiadanie „Na wakacjach” Joanny Krzyżanek.

Były to niezapomniane spotkania, nie tylko zrobiły duże wrażenie na dzieciach ale również na dorosłych. Gratulujemy Karolinie sukcesów i trzymamy kciuki za utwór, który niedawno wysłała na następny konkurs literacki.

Przytaczam na zakończenie wiersz Karoliny pt.

„Normalność”

Zwykła kartka, zwykłe pióro, trochę wiary w siebie.

I już płyniesz, już odpływasz , jak po niebie.

Może nawet nie wiesz, jak piękne to uczucie.

Zwykłe pisanie, takie zwykłe myśli snucie.

Karina Maczuga

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież