LUTY

W czasie zimy dzieci się nudzą – ferie w bibliotece

Feryjne spotkania dla dzieci oparte na literaturze i zabawach plastycznych.

15.02 – godz. 11.30 – 12.30 – bajkowa gra planszowa dla dzieci połączona z czytaniem fragmentów baśni i bajek o zimie.

22.02 – godz. 11.30 – 12.30 – warsztaty plastyczne dla dzieci inspirowane tematyką zimową.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

OBOWIĄZUJĄ MASECZKI!

Ilość miejsc ograniczona.

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU:

(32) 787 06 01 do 03 wew. 413

Zapraszamy także na spotkania z planszówkami.

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie Klubu Gier Planszowych Wysoka PION-tka. Podczas Ferii zimowych zapraszamy wraz z klubem gier planszowych na spotkanie z grami. W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani grami którzy chcą ciekawie spędzić czas wolny. Gwarantujemy świetną zabawę i zdrową rywalizację. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 10 roku życia.

Galeria Rotunda

16 lutego godz. 16:00 – 19:00

23 lutego godz. 16:00 – 19:00

Uwaga ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Kontakt:
tel.: (32) 787 06 01 do 03 wew. 121

Walentynkowa „randka w ciemno” z …

10.02 – 22.02.2022

Kolejny raz w Dziale Udostępniania Zbiorów odbędzie się Walentynkowa randka w ciemno z … książką. Projekt jest kontynuacją akcji realizowanej cyklicznie od 2016 roku i w cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych użytkowników Podobnie jak w poprzednich latach bibliotekarze wybiorą tytuły, które  w dniach 10-22 lutego przeistoczą się w „kandydatki do randki” dla chętnych do wzięcia udziału w zabawie czytelników.  W naszym „walentynkowym miszmaszu”   obok przeróżnych gatunków  beletrystki pojawi się literatura popularnonaukowa, obok klasyki – literatura brukowa, zaś obok bestsellerów i nowości – książki (nieco) starsze :). Każdy czytelnik będzie miał szansę spróbować czegoś nowego. Książki owinięte w szary papier pakowy, przyozdobione motywami walentynkowymi, zostaną opatrzone w krótkie i dowcipne charakterystyki, a następnie wyeksponowane w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach (tzw. strefach oznaczonych serduszkiem) w Wypożyczalniach. Czytelnicy odkryją „tożsamość” swojej „randki” dopiero po jej wypożyczeniu, po wyjściu z biblioteki.

DKK Niedosyt

24.02.2022 r,. godz.11.00

Podczas lutowego  DKK Niedosyt omawiana będzie książka Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii  Małgorzaty Rejmer

DKK Trzynastka

24.02.2022 r., godz. 17.00

W lutym klubowicze Trzynastki dyskutować będą na temat książki Antoniny Żabińskiej Ludzie i zwierzęta.

Wystawa pokonkursowa XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ” MOJA ULUBIONA PORA ROKU”.

20.01- 28.02.2022 r

I i II piętro, gmach główny

Wraz z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Bytomiu zapraszamy na wystawę pokonkursową twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. W konkursie brali udział uczniowie wszystkich typów szkół (poza plastycznymi) uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego, świetlic, klubów oraz uczestnicy zajęć plastycznych w placówkach dla osób niepełnosprawnych. Celem konkursu było: prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno krajobrazu polskiego, pokazanie różnorodności technik plastycznych.

„STAN WOJENNY 1981- 1983”

18.01- 28.02.2022 r

Galeria Rotunda

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza na wystawę elementarną, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Katowicach we współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, ekspozycja prezentuje podstawowe informacje dotyczące okresu stanu wojennego w PRL.

Fotografie pochodzą ze zbiorów krajowych i zagranicznych, m.in.: Archiwum Confédération française démocratique du travail, Ośrodka Pamięć i Przyszłość, Ośrodka KARTA, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Archiwum IPN.

Autorzy: Karol Chwastek, Magdalena Duber, Michał Miwa-Młot

Konsultacja merytoryczna: dr Jarosław Neja

Koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz

Opracowanie graficzne: Aleksandra Korol-Chudy

Recenzja: dr hab. Filip Musiał, dr Grzegorz Majchrzak

Dyskusyjny Klub Książki Co i jak

25.01 – godz. 15.30 – 16.30

W styczniu podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Co i jak omawiana będzie  lektura pt. „Czarownica w wielkim mieście” Agnieszki Urbańskiej.

Dyskusyjny Klub Książki Trzynastka

27.01 – godz. 17.00

Styczniowe spotkanie DKK „Trzynastka” poświęcone będzie książce włoskiego pisarza Alessandro Baricco zatytułowanej „Panna młoda”.

Czytamy zamiast mamy

Na bibliotecznym kanale YouTube zostanie udostępnione nagranie z fragmentem książki Kennetha Grahame’a O czym szumią wierzby. Opowiadanie przeczyta Agnieszka Kołodziej-Motyka, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.

Prosimy pamiętać o tym, że na niektóre imprezy obowiązuje limit miejsc.

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.