W związku z trwającą pandemią koronawirusa, informujemy Państwa uprzejmie że zaplanowane wydarzenia zostały na chwilę obecną przesunięte na czwarty kwartał bieżącego roku.

Wrzesień 2020 r.

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Karoliną Waldman autorką pracy magisterskiej pt: „Rozwój przestrzenny dzielnic Bytomia od XIX do XXI w”.  Spotkanie autorskie organizowane w współpracy z Towarzystwem Miłośników Bytomia. Wszystkich zainteresowanych historią Bytomia zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

(termin w trakcie ustalania ) sala wykładowa III piętro , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Spotkanie autorskie

Anna Meiser „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anna Meiser autorką opracowań zbioru wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis
jej życia ale również historia i dzieję Polaków doświadczonych trudem wojny którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie.  Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - Odział w Bytomiu.

Wystawa

Wystawa prac plastycznych uczniów Szkoła Podstawowa nr 46 pod opieką pani Aldony Grzybek .

(termin w trakcie ustalania ) galeria Rotunda (II piętro) , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Październik 2020 r.

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Martą Knopik autorką książki "Czarne Miasto". Ksiąska to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz…"Czarne Miasto" jest niczym jeden z bohaterów powieści, którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

Wystawa

Wystawa po konkursowa "Ruszamy w świat" czyli II Wojewódzki konkurs multimedialny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Bytomiu.

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.