Biblioteka to jest to!

20.03 – godz. 11.30 -  Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

26.03 – godz. 11.30  - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

27.03 – godz. 13.00  - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

Projekt Biblioteka to jest to! pod tegorocznym hasłem Filmy i superherosi skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Uczestnicy zajęć poznają  filmowe biografie superbohaterek, min.: Czarnej Wdowy, Scarlett Witch, Elektry.

Czytamy zamiast mamy – spotkania bajkowe

5.03 - godz. 10.00  - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

6.03 - godz. 10.00  - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

7.03 - godz. 9.30 i 10.30 - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży

19.03 - godz. 10.30 - Przedszkole Miejskie nr 2, godz. 13.50 – w Przedszkolu Miejskim nr 18

20.03 - godz. 10.15 - Przedszkole Miejskie nr 30

21.03 - godz. 10.00 - Przedszkole Miejskie nr 16

Projekt Czytamy zamiast mamy. Wodny świat jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci przypomną sobie przygody syrenki Arielki, bohaterki bajek W. Disneya.

05.03, 12.03, 19.03, 26.03 - godz.11.30

Zasłuchani, zaczytani

Projekt Zasłuchani, zaczytani jest skierowany do osób dorosłych, korzystających z usług Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. W trakcie spotkań będzie kontynuowane czytanie biografii Anny Przybylskiej Ania.

19.03 – godz. 16.00 – 17.00

Klub Młodego Dziennikarza Akapit

Spotkanie dzieci i młodzieży interesujących się dziennikarstwem i twórczym pisaniem Uczestnicy zapoznają się z tematyką tekstów umieszczanych w kwartalniku bibliotecznym „Akapit” oraz zastanowią się nad własnymi tekstami.

Kącik Artystyczny KreaTYwnia

22.03 – godz. 15.30 – 16.30

Spotkanie warsztatowe dla dzieci z koła plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Dzieci wykonają kwiaty z bibuły i serwetek stołowych.

28.03 – godz. 10.00 – 12.00

Spotkanie warsztatowe dla seniorów z Bytomskiego Centrum Wsparcia w Miechowicach oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Bytomiu. Seniorzy wykonają kwiaty z bibuły i serwetek stołowych.

20 marca, godz. 10.00

Bytom – Miechowice poprzez dzieje: przemysł, obrzędy, zwyczaje, zagadki, tajemnice i legendy – prelekcja multimedialna w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”.

Placówka Filialna 22, Bytom-Miechowice, ul. Nickla 19

23.03- godz. 17.00

Kawiarenka językowa (w języku angielskim).

Galeria Rotunda MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

23.03- godz. 13.00

Klub Czytających Rodzin

Projekt ten skierowany jest do rodzin zainteresowanych ciekawymi formami spędzania wspólnie wolnego czasu. W roku 2019 będziemy poznawać sławne kobiety, począwszy od postaci mitologicznych aż po zdobywczynie nagrody Nobla. Tym razem uczestnicy dowiedzą się jak zmieniała się kobieca moda na przestrzeni wieków.

26.03 - godz.14.00

Dyskusyjny Klub Książki Co i jak

W trakcie spotkania będziemy dyskutować o powieściach przygodowo-kryminalnych, adresowanych do dzieci. Punktem wyjścia będzie książka napisana przez Dariusza Rekosza Mors, Pinky i trzynasta komnata. Jej bohaterowie – Leszek Morszol zwany Morsem i Alicja Pankiewicz czyli Pinky, rozwiązują mniej lub bardziej skomplikowane zagadki kryminalne.

28.03 – godz. 17.00

Dyskusyjny Klub Książki Trzynastka

W marcu klubowicze dyskutować będą o książce Johna Williamsa „Profesor Stoner”. To błyskotliwa
i głęboko poruszająca powieść o miłości i głodzie wiedzy. Główny bohater, William Stoner, profesor akademicki, miłośnik literatury angielskiej przedstawiony został nie tylko jako archetyp Amerykanina, ale także jako nieprawdopodobnie egzystencjalny bohater. Arcydzieło literatury światowej! Powieść na tyle uniwersalna, że stała się światowym bestsellerem 20 lat po śmierci autora!

Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3