W związku z trwającą pandemią koronawirusa, informujemy Państwa uprzejmie że zaplanowane wydarzenia mogą zostać przesunięte do chwili pełnego poluzowania obostrzeń.

Maj 2021 r.

Wystawa

"Bibliotekarze dzielą się pasjami" -  wystawa malarstwa Jolanty Drosdzol

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu wraz z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach filia w Bytomiu zapraszają na wystawę w ramach cyklu Bibliotekarze dzielą się pasjami. Zaprezentujemy wystawę malarstwa Jolanty Drosdzol, nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach fili w Chorzowie. W sferze zainteresowań autorki znajduje się min. Biblioterapia oraz wszelkie rodzaje przejawy arteterapii. Maluje hobbystycznie hołdując zasadzie, że "Każdy artysta zaczyna kiedyś jako amator” (Ralph Waldo Emerson).

Wystawę prac można oglądać od 28 kwietnia w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli od godz. 10.00 do 18.00.

Kiermasz - Podziel się książką

Tegoroczną edycję Kiermaszu - Podziel się książką. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu przeprowadza po sąsiedzku wraz z Lokalem w Bytomiu. Miejscem kiermaszu tym razem będzie przestrzeń tarasu między wejściem do Lokalu Bytom a MBP Bytom. Mamy nadzieję że specjalnie zaaranżowane miejsce, oraz majowa pogoda przyciągnie wielu miłośników książek. Zapraszamy do książkowej wymiany i udziału w wydarzeniu przygotowanym dla mieszkańców Bytomia zupełnie za darmo.

Kiermasz „Podziel się książką” jest imprezą cykliczną, towarzyszącą obchodom Tygodnia Bibliotek. Idea projektu polega na wymianie przeczytanych książek
z domowych bibliotek pomiędzy uczestnikami kiermaszu. Książki można przynosić do biblioteki od chwili ukazania się informacji na stronie internetowej Biblioteki, aż do rozpoczęcia kiermaszu, a także podczas jego trwania.

Za przyniesione książki wydawane są kupony, które w czasie trwania kiermaszu wymienia się na wybrane przez siebie tytuły. Książki powinny być w dobrym stanie i wydane po 2010 roku, na co zwracamy, dużą uwagę. Można wymienić do 10 tytułów jednorazowo.

Pytanie prosimy kierować na adres:

oraz pod numerem telefonu:

(32) 787 06 01 do 03 wew. 117
(32) 787 06 01 do 03 wew. 120
(32) 787 06 01 do 03 wew. 121

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.