18 i 25 czerwca 2019 r., godz.11.30

Zasłuchani, zaczytani

Projekt Zasłuchani, zaczytani jest skierowany do osób dorosłych, korzystających z usług Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. W trakcie spotkań zostaną uczestnikom zaproponowane do słuchania powieści kryminalne. Będą to: Precz z brunetami! M. Obuch, Tajemnicza śmierć Marianny Biel – M. Matyszczak, Agatha Raisin i ciastko śmierci – M. C. Beaton oraz Wszyscy jesteśmy podejrzani – J. Chmielewskiej.
Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży , Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

 

13 czerwca 2019 r.,  godz.14.00
Dyskusyjny Klub Książki Co i jak
Tym razem będziemy dyskutować na temat komiksów Poznamy twórczość kultowego polskiego autora literatury tego typu – J. Christy. Uczestnicy spotkania poznają również krótką historię komiksu. Zastanowią się czym różni się komiks od powieści graficznej.
Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży , Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

 

13 czerwca 2019 r., godz. 10.00
Spotkanie członków DKK „Niedosyt”, w trakcie którego omawiana będzie książka Zygmuntowicz A.: Ziemia o ludzkiej twarzy. Szlakiem romantyków i pozytywistów.
Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

 

14 czerwca 2019 r., godz. 10.00
Niemożliwe stało się możliwe – wernisaż prac uczniów Technikum Nr 4 w Bytomiu.
Galeria Rotunda MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

 

28 czerwca 2019 r., godz. 17.00

Dyskusyjny Klub Książki Trzynastka

W czerwcu DKK „Trzynastka” będzie dyskutować na temat książki Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko”. Opowiada ona o grupie przyjaciół ze studiów, która co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez dochodzi do wypadku. Następnego dnia znika córka jednego z małżeństw.
"Żmijowisko" to opowieść o tragedii, która niszczy, rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia oraz. o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

Miejska Biblioteka Publiczna, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

 

Zaczytany czerwiec

Spotkanie literacko-plastyczne z okazji Ogólnopolskiego i Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom.

13 czerwca 2019 r., godz.10.00 - Placówka Filialna Nr 1, Bytom-Szombierki, ul. Zakątek 20

13 i 27 czerwca 2019 r., godz.10.00 - Placówka Filialna Nr 4, Bytom-Łagiewniki, ul. Cyryla i Metodego 38

11 i 12 czerwca 2019 r., godz. 9.30 - Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

 

27 czerwca 2019 r., godz. 12.00
Spotkanie członków DKK „Mozaika”, w trakcie którego omawiana będzie książka Margot J.S.: Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów.
Placówka Filialna Nr 4, Bytom-Stroszek, ul. Hlonda 37

 

Ponadto pracownicy placówek regularnie (w terminach ustalonych z pracownikami przedszkoli) uczestniczą w akcji „Czytamy zamiast mamy”, odwiedzając okoliczne przedszkola lub goszcząc przedszkolaków u siebie.