9 września 2019 r., godz. 10.00

Narodowe Czytanieogólnopolska akcja społeczna pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Amfiteatr w Paku Miejskim im. F. Kachla (Muszla Koncertowa)

26 września 2019 r., godz. 17.00

W Galerii “Rotunda” MBP będzie okazja do zwiedzania wystawy “100- lat harcerstwa na ziemiach Bytomia”, której kustoszem jest hm. Jacek Borowiec. W ramach wystawy planowany jest również konkurs plastyczny dla środowisk zuchowych i harcerskich.

Galeria Rotunda MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

26.09 – godz. 10.00 – 11.30

Kącik Artystyczny KreaTYwnia

Warsztaty będą skierowane dla podopiecznych Bytomskiego Centrum Wsparcia z Miechowic oraz podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Bytomiu. Tematyka prac artystycznych będzie inspirowana świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy warsztatów wykonają kartki świąteczne oraz przestrzenne dekoracje z papieru.

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

27.09 - godz. 17:00

DKK „Trzynastka”

Na pierwszym spotkaniu klubu po wakacyjnej przerwie klubowicze dyskutować będą na temat powieści Bernarda Schlinka „Kobieta na schodach”. Jest to opowieść o miłości młodego, niedoświadczonego mężczyzny do Irene - femme  fatale, kobiety, dla której był gotów zaryzykować wszystko, a ona bez słowa zniknęła z jego życia. Uczucie to wywiera wpływ na całe jego życie. . „Kobieta na schodach” zaczyna się jak kryminał, a kończy jak historia życia i miłości.

Sala wykładowa MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3