MAJ

Janusz Latocha – „Ziemia Przemyska – wspomnienia” wystawa prac wykonanych metodą rysunku kredkami ołówkowymi

9 – 20 maja

Od 9.05 do 20.05. 2022 zapraszamy do obejrzenia wystawy prac pana Janusza Latochy „Ziemia Przemyska – wspomnienia”. Wydarzenie przygotowane we współpracy z Bytomskim Centrum Wsparcia Schroniskiem dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi w Bytomiu.

MBP gmach główny I piętro
Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3
wstęp wolny


 

Kiermasz „Podziel się książką”

11 – 13 maja, godz. 12.00-17.00

Kiermasz jest imprezą cykliczną, towarzysząca obchodom Tygodnia Bibliotek. Idea projektu polega na wymianie przeczytanych książek z domowych bibliotek pomiędzy uczestnikami kiermaszu. Książki przynosić będzie można od chwili ukazania się informacji na stronie internetowej Biblioteki, aż do rozpoczęcia kiermaszu, a także podczas jego trwania. Za przyniesione książki wydawane będą kupony, które w czasie trwania kiermaszu będzie można wymienić na wybrane przez siebie tytuły. Książki powinny być
w dobrym stanie i wydane po 2010 roku, na co zwracać będziemy dużą uwagę. Każdy uczestnik kiermaszu będzie mógł wymienić maksymalnie 10 tytułów.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Trzynastka”

19.05 – godz. 17.00

Klubowicze dyskutować będą w trakcie spotkania na temat książki Anny Arno „Niebezpieczny poeta: Konstanty Ildefons Gałczyński”


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Niedosyt”

26.05 – godz. 11.00

Podczas spotkania będzie omawiana książka Osiołkiem Andrzeja Stasiuka.


 

Kącik Artystyczny „KreaTYwnia”

27.05 – godz. 15.00

W trakcie warsztatów dzieci wykonają zabawne trójwymiarowe żyrafy z harmonijkowymi nogami.

(Spotkanie zamknięte dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 Bytomiu.)


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Co i jak”

31.05 – godz. 15.30

Podczas spotkania będzie omawiana książka. Zagadki detektywistyczne. Historia. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych przypadków Victora Escandella

KWIECIEŃ

WYSTAWA MALARSTWA PATRYCJI RUTKOWSKIEJ

25.03- 14.04 br. Gmach Główny I piętro

Do końca kwietnia br. Można podziwiać w MBP wystawę malarstwa Patrycji Rutkowskiej, wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu, uczestniczki od najmłodszych swoich lat przedszkolnych zajęć plastycznych prowadzonych przez mgr. Alinę Muschialik.

MBP gmach główny I piętro
pl. Jana III Sobieskiego 3, Bytom
wstęp wolny

POŁUDNIE AFRYKI- SPOTKANIE PODRÓŻNICZE

21.04 br. godz. 17:00
Gmach Główny III piętro sala wykładowa

Botswana, Zambia, RPA, Zimbabwe, Namibia. O swoich podróżach opowie Pani Barbara Rędzińska. Spotkanie pod patronatem Dyskusyjnego Klubu Książki jest otwartym spotykaniem i zaprasza wszystkich zainteresowanych.

wstęp wolny

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JUSTYNĄ WYDRĄ

29.04 godz. 17:00 SALA WYKŁADOWA II piętro

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza serdecznie na spotkanie z uznaną autorką świetnie przyjętych przez czytelników powieści Esesman i Żydówka (2015), Ponieważ wróciłam (2016), Zaniemówienie (2018) oraz Warkoczyk (2021). Podczas piątkowego spotkania porozmawiamy o najnowszej książce gliwickiej pisarki "Ja matką? Ratunku!". Rozmowę poprowadzi Agnieszka Baron- Twarkowska, redaktor Telewizji Imperium Gliwice.

wstęp wolny

MARZEC

10.03 godz. 17:00 Galeria Rotunda (zmiana terminu)

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu zaprasza na wystawę malarstwa pt. „Niebo”. W wystawie udział biorą słuchaczki Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sekcji plastycznej prowadzonej przez Panią Martę Hawlicką.

Prezentowane prace są inspirowane widokiem nieba o różnej porze dnia i roku. Obrazy wykonane w technice akrylu i oleju prezentują wizje nieba i jego interpretacje w nowej, nowoczesnej odsłonie. Zapraszamy 10 marca br. na wernisaż wystawy o godzinie 17:00 do Galerii Rotunda. Ekspozycja dostępna będzie do końca marca br.

Uprzejmie informujemy, że w związku wykorzystaniem powierzchni rotundy na magazyn darów, zbieranych w ramach pomocy dla Ukrainy, wydarzenie zostało przeniesione. O nowym terminie niezwłocznie Państwa poinformujemy. 

 

21.03 godz. 17:00 sala wykładowa III piętro

Światowy Dzień Poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu
Spotkanie autorskie z Patrycją Zuber autorką tomiku poezji „Między gwiazdami”

Miejska Bibliotek Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu oraz Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Panią Patrycją Zuber, młodą bytomską poetką, absolwentką Technikum nr 4 w Bytomiu i autorką tomiku poezji: „Miedzy gwiazdami”.

Zapraszamy na spotkanie z autorką 21 marca o godzinie 17:00 w sali wykładowej gmachu głównego MBP.

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Niedosyt”

24.03 – godz. 11.00

Podczas spotkania będzie omawiana książka Michała Rusinka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”.

Kącik Artystyczny „KreaTYwnia”

25.03 – godz. 10.30

W trakcie warsztatów dzieci wykonają trójwymiarowe kartki wielkanocne.

(Spotkanie zamknięte. W warsztatach wezmą udział uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu.)

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Co i jak”

29.03 – godz. 15.30

Podczas spotkania będzie omawiana książka Zofii Staneckiej „Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado”.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Trzynastka”

31.03 – godz. 17.00

Podczas spotkania będzie omawiana książka duńskiego pisarza Jonasa T. Bengtssona „Życie Sus”.

LUTY

W czasie zimy dzieci się nudzą – ferie w bibliotece

Feryjne spotkania dla dzieci oparte na literaturze i zabawach plastycznych.

15.02 – godz. 11.30 – 12.30 – bajkowa gra planszowa dla dzieci połączona z czytaniem fragmentów baśni i bajek o zimie.

22.02 – godz. 11.30 – 12.30 – warsztaty plastyczne dla dzieci inspirowane tematyką zimową.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

OBOWIĄZUJĄ MASECZKI!

Ilość miejsc ograniczona.

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU:

(32) 787 06 01 do 03 wew. 413

Zapraszamy także na spotkania z planszówkami.

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie Klubu Gier Planszowych Wysoka PION-tka. Podczas Ferii zimowych zapraszamy wraz z klubem gier planszowych na spotkanie z grami. W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani grami którzy chcą ciekawie spędzić czas wolny. Gwarantujemy świetną zabawę i zdrową rywalizację. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 10 roku życia.

Galeria Rotunda

16 lutego godz. 16:00 – 19:00

23 lutego godz. 16:00 – 19:00

Uwaga ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: (32) 787 06 01 do 03 wew. 121

Walentynkowa „randka w ciemno” z …

10.02 – 22.02.2022

Kolejny raz w Dziale Udostępniania Zbiorów odbędzie się Walentynkowa randka w ciemno z … książką. Projekt jest kontynuacją akcji realizowanej cyklicznie od 2016 roku i w cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych użytkowników Podobnie jak w poprzednich latach bibliotekarze wybiorą tytuły, które  w dniach 10-22 lutego przeistoczą się w „kandydatki do randki” dla chętnych do wzięcia udziału w zabawie czytelników.  W naszym „walentynkowym miszmaszu”   obok przeróżnych gatunków  beletrystki pojawi się literatura popularnonaukowa, obok klasyki – literatura brukowa, zaś obok bestsellerów i nowości – książki (nieco) starsze :). Każdy czytelnik będzie miał szansę spróbować czegoś nowego. Książki owinięte w szary papier pakowy, przyozdobione motywami walentynkowymi, zostaną opatrzone w krótkie i dowcipne charakterystyki, a następnie wyeksponowane w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach (tzw. strefach oznaczonych serduszkiem) w Wypożyczalniach. Czytelnicy odkryją „tożsamość” swojej „randki” dopiero po jej wypożyczeniu, po wyjściu z biblioteki.

DKK Niedosyt

24.02.2022 r,. godz.11.00

Podczas lutowego  DKK Niedosyt omawiana będzie książka Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii  Małgorzaty Rejmer

 

DKK Trzynastka

24.02.2022 r., godz. 17.00

W lutym klubowicze Trzynastki dyskutować będą na temat książki Antoniny Żabińskiej Ludzie i zwierzęta.

 

Wystawa pokonkursowa XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ” MOJA ULUBIONA PORA ROKU”.

20.01- 28.02.2022 r

I i II piętro, gmach główny

Wraz z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Bytomiu zapraszamy na wystawę pokonkursową twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. W konkursie brali udział uczniowie wszystkich typów szkół (poza plastycznymi) uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego, świetlic, klubów oraz uczestnicy zajęć plastycznych w placówkach dla osób niepełnosprawnych. Celem konkursu było: prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno krajobrazu polskiego, pokazanie różnorodności technik plastycznych. 

 

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.