W miniony piątek, w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”, gościliśmy autorkę książek dla dzieci, Justynę Bednarek. Była dziennikarka i redaktorka w swoim dorobku ma wiele tytułów, wystarczy chociażby wymienić: „Pięć sprytnych kun”, „Historie spod podłogi”, „Babcochę” czy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Pani Justyna opowiedziała o sobie, swojej twórczości i bohaterach swoich książek. Skłoniła również dzieci do własnej aktywności twórczej, której efektem było wykonanie przez każde dziecko projektu własnej skarpetki. Wśród całej masy skarpet znalazły się: policjantka, baletnica, lekarka, królowa, a nawet zaskakująca skarpetka-koń.

 

Serdeczność autorki, uśmiech na twarzy i otwartość na dialog z dziećmi sprawiły, że spotkania, w których wzięli udział uczniowie z klas II i III Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu, przebiegły w miłej, ale i twórczej atmosferze. Mamy nadzieję, że pani Justyna będzie z uśmiechem na twarzy wspominać spotkanie z nami, a dzieci zachęcone przez autorkę do czytania książek, będą często odwiedzać bibliotekę i chętnie sięgać po kolejne historie literackie.

 

 IMG 20190927 101911

IMG 20190927 102203

IMG 20190927 103224

IMG 20190927 105816

IMG 20190927 114336

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

   

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież