Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg  to bibliotekarki, które kochają nie tylko książki, ale fotografują również Śląsk. Nie są zawodowymi fotografkami, ale do swojej przygody z fotografią podchodzą profesjonalnie.

Po raz drugi ich zdjęcia są prezentowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.  W kwietniu br. na wystawie „Książka zaklęta w obrazie” pokazały plenerowe i studyjne zdjęcia książek w nowatorski sposób promujące czytelnictwo. Bibliotekarski duet tym razem zaprasza do obejrzenia wystawy ŚLĄSKIE KLIMATY. Zobaczycie zdjęcia, które pokazują Śląsk w wielu wymiarach i wielu kolorach – piękny i naturalistyczny, modernistyczny i industrialny, w kolorze węgla i złota.

 

Dokumentalne, ale też  pełne emocji fotografie naszej małej ojczyzny – Śląska – Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg prezentują na co dzień na Instagramie  - https://www.instagram.com/slaskie_klimaty/

Wystawa zdjęć „ŚLĄSKIE KLIMATY” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu to nie pierwsza wspólna inicjatywa Lucyny Barańskiej i Aleksandry Swojnóg. Bibliotekarki - fotografki zorganizowały w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu sześć konkursów fotograficznych: „Detale architektoniczne bytomskich kamienic”, „Ekspresja i harmonia – dwa różne oblicza Bytomia”, „Bytomskie klimaty”, „Bytom reporterskim okiem”, „Otwieramy Bytom” i „Bytom malowany światłem”. Redagują e-magazyn „Centralnie”, zorganizowały także wystawy fotografii „Światło i światłość” i „Z książką mi do twarzy” w ramach Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Promują czytelnictwo prowadząc Instagram biblioteki CKU https://www.instagram.com/bibliotekackubytom/.

Zdjęcia książek prezentowały na wystawach: „Mole książkowe fotografują” w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu i „Literatura w obiektywie” w Biurze Promocji Bytomia, gdzie opowiedziały również o swoich zainteresowaniach podczas Soboty z pasją. W Biurze Promocji Bytomia zaprezentowały efekty swoich wędrówek z aparatem fotograficznym na wystawie „Śląskie klimaty”.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy ŚLĄSKIE KLIMATY  i życzymy wielu pozytywnych wrażeń.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież