8 października, w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”, gościliśmy autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk. Dziennikarka radiowa i pisarka w swoim dorobku ma wiele tytułów. Świetnie pisze zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków. Na spotkaniu, w którym wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 46, opowiedziała o swoich najciekawszych książkach.

Dzieci poznały historię Dżoka, pewnego psa, mieszkającego lata temu w Krakowie, historię foczki o imieniu Klifka, którą uratował i pokochał pewien kudłaty pies, historie małych dziecięcych bohaterów, którzy mimo niebezpieczeństwa, potrafili zachować się mądrze i odpowiedzialnie. Pani Barbara okazała się miłą, serdeczną osobą, a dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich historii, opartych na autentycznych wydarzeniach. Opowieść o wiernym Dżoku, czekającym na swego pana, wycisnęła łezki wzruszenia w oczach niektórych małych słuchaczy, za to historie psich bohaterów z serii „Pies na medal” wywołały uśmiechy na dziecięcych buziach. Któż z nas nie chciałby mieć takiego psa! Mamy nadzieję, że to spotkanie choć było pierwsze, nie będzie ostatnie. I pani Barbara Gawryluk jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

IMG 20191008 101422

IMG 20191008 102734

IMG 20191008 105807

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież