9 listopada 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu będzie miała okazję już po raz trzeci gościć stowarzyszenie Śląskich Blogerów Książkowych, którzy zorganizują u nas wymianę książkową. Wiemy, że bytomianie czekają na kolejną wymianę książek, więc wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Zachęcamy do przejrzenia swoich półek, wybrania książek, których już nie potrzebujecie i przybycia w tym dniu do MBP Bytom. Wymieniamy książki beletrystyczne i reportaże, wydane w latach 2005-2019. 

O organizatorach: Śląscy Blogerzy Książkowi (w skrócie ŚBK) działają od maja 2013. Ich celem jest promowanie literatury i czytelnictwa, co osiągają nie tylko poprzez recenzje przeczytanych książek, ale również przez wymiany książkowe, spotkania z autorami, czy promowanie i patronowanie wielu wydarzeniom kulturalnym na Górnym i Dolnym Śląsku, jak na przykład Targom Książkiw Katowicach (Śląskie Targi Książki) oraz w Krakowie.

 

Wymiana książkowa to ich sztandarowe działanie, dzięki któremu są już kojarzeni w regionie. Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się
z nimi rozstać, po czym przynosimy je i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”.

WAŻNE!!! Zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok!

Książki są wymieniane w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2005 – 2010, II kategoria to roczniki 2011-2019, III kategoria to książki młodzieżowe wydane w latach 2005-2019. Wymieniamy głównie beletrystykę oraz reportaże, nie przyjmujemy podręczników, przewodników, komiksów itp. Przyjmowane książki powinny być w dobrym stanie – takie, jakie chcielibyśmy wziąć do domu.

Miejsce : Hol, I piętro, godz. 10:00-14:00

Komentarze   

0 #1 Anna 2019-10-25 10:49
Dzień dobry, cieszę się, że wymiana książek znowu zawita do biblioteki.
Cytować

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież