05.12 – godz. 17:00 Sala wykładowa III piętro gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się spotkanie z gliwicką pisarką Justyną Wydrą.

Justyna Wydra – autorka znana czytelniom z takich powieści jak „Esesman i Żydówka”, „Ponieważ wróciłam”, oraz najnowszego dzieła „Zaniemówienie”. Podczas autorskiego spotkania pisarka opowie o swoim dorobku literackim i inspiracjach.

Kilka słów o autorce:

Justyna Wydra -  działa na Śląsku. Zawodowo para się promocją, marketingiem i słowem pisanym. Od zawsze kocha się w słowach. Szczególnie tych pisanych, śpiewanych i wypowiadanych na kinowym ekranie.

Pracuje z nimi jako copywriter i autorka artykułów dla prasy drukowanej oraz internetowej. Po godzinach czyta i pisuje książki, prowadzi bloga, słucha muzyki i stara się nadrobić filmowe zaległości. Gdy ma już naprawdę serdecznie dosyć słów, zamyka za sobą drzwi i udaje się tam, dokąd pokieruje ją instynkt Włóczykija - najczęściej ląduje na górskim szlaku, bądź w północnych Włoszech. Z zawodu jest biologiem/zoologiem/entomologiem, i choć do dziś uwielbia podglądać owady, sama przed sobą przyznaje uczciwie, że powinna była obrać kurs na historię bądź polonistykę.

Krótki opis książek Justyny Wydry:

„Praca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć”- pierwsza książka powstała w 2014 roku, napisana wspólnie z drugą autorką. Książka ta, to poradnik dla osób szukających lub zamierzających szukać pracy, ale… nie „po prostu pracy”. Została napisana przez praktyków tego trudnego tematu — rekruterkę oraz weterankę rynku. Pozwala spojrzeć na temat szukania nowego zajęcia z różnych punktów widzenia — pracodawcy, pracownika i rekrutera.

„Esesman i Żydówka. Wojna i miłość”- powieść  ta to coś więcej niż romans. Wzruszająca, a czasem szokująca historia o zakazanej miłości to także opowieść o człowieczeństwie w czasach strasznej wojny. Historia osadzona w realiach II wojny światowej, wyróżnia się dynamiczną, pełną niespodziewanych zwrotów akcją. W czasach, w których nic nie jest proste, wszystko staje się możliwe, gdy w grę wchodzą uczucia.

„Ponieważ wróciłam”- Jak to jest odejść, a potem powrócić z martwych? Otrzymać drugą szansę i anioła stróża, którego można zobaczyć, dotknąć, poczuć… i który przybywa z pomocą zawsze, gdy to konieczne. Dzieli się tym, co sam wie o ludziach i życiu, dobru i złu. Jedyny temat, na jaki milczy, to relacja z jego podopieczną, Magdaleną. Chłodną karierowiczką z wielkiego miasta, która tak naprawdę nie wie, po co ani dla kogo żyje. A przecież to ta sama kobieta, która kiedyś pragnęła umrzeć z miłości!

„Zaniemówienie”, opowiadającej o tragicznych losach Ślązaków podczas II wojny światowej, a której akcja rozgrywa się w Tychach. Historia może zmienić życie całej rodziny. Czy tego chcemy, czy nie, od niektórych zmian nie można uciec. "Zaniemówienie" to wciągająca powieść o rodzinie, która została uwikłana w tragiczne losy wojenne.

Więcej na stronie:

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki