5 grudnia 2019 r . gościliśmy w naszej bibliotece pisarkę panią Justynę Wydrę.

Justyna Wydra – jest gliwiczanką, od zawsze kocha się w słowach. Szczególnie tych pisanych, śpiewanych i wypowiadanych na kinowym ekranie. Pracuje z nimi jako copywriter i autorka artykułów dla prasy drukowanej oraz internetowej. Po godzinach czyta i pisuje książki, prowadzi bloga, słucha muzyki i stara się nadrobić filmowe zaległości.

Gdy ma już naprawdę serdecznie dosyć słów, zamyka za sobą drzwi i udaje się tam, dokąd pokieruje ją instynkt Włóczykija – najczęściej ląduje na górskim szlaku, bądź w północnych Włoszech. Z zawodu jest biologiem/zoologiem/entomologiem, i choć do dziś uwielbia podglądać owady, sama przed sobą przyznaje uczciwie, że powinna była obrać kurs na historię bądź polonistykę.

Jako miłośniczka motoryzacji, po prostu MUSI obrócić się za każdym spotkanym na ulicy pięknym samochodem. Ostatnio także stylowym motocyklem.

Jet autorką bestselerowej powieści „Esesman i Żydówka. Wojna i miłość” oraz powieści „Zaniemówienie” i „Ponieważ wróciłam”.
W powieści pt. „Esesman i Żydówka. Wojna i miłość” autorka łamie stereotypy – Kat i ofiara, to wydawałoby się nieprawdopodobne połączenie do romansu, oddając wiernie tło historyczne osadzone w czasach II wojny światowej.

Powieść pt. „Zaniemówienie” osadzona jest górnośląskich realiach podziału „my – oni” Ślązak – Niemiec- Polak wczasach II wojny światowej. Powieść o skomplikowanej tożsamości Ślązaków i dramatycznych życiowych wyborach.
Natomiast powieść pt. „Ponieważ wróciłam”jest powieścią psychologiczno-obyczajową, dziejąca się współcześnie, w której anioł przybiera prawie ludzką postać i pojawia się w życiu głównej bohaterki. Jest powieść zaskakująca i wbrew pozorom nie jest powieścią romantyczną z cyku love story z pozytywnym zakończeniem
Spotkanie autorskie z panią Justyną Wydrą przebiegło w sympatycznej, naładowanej literacką energią atmosferze, to zasługa oczywiście samej autorki, która ciekawie i zajmująco opowiadała o swojej twórczości i swoich zainteresowaniach i fascynacjach literackich , ale również prowadzącej spotkanie pani Agnieszki Baron-Twarkowskiej – redaktor naczelnej gliwickiej TV „Imperium”.

Wśród obecnych byli nie tylko klubowicze, ale również osoby, które znają lub dopiero chciały poznać twórczość zaproszonej autorki.

 MG 9811

Spotkanie z panią Justyną zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki i dofinansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

Przy okazji kilka słów o dyskusyjnych klubach książki działających w MBP w Bytomiu.

Są to cztery kluby: trzy dla dorosłych, jeden dla dzieci, działają prężnie od dziewięciu lat. Spotykają się średnio raz w miesiącu, na którym poddawana jest dyskusji jedna lub kilka książek są to m.in.: powieści, poezja, literatura faktu, biografie książki podróżnicze.

Dodam, że na ostatnim spotkaniu DKK „Niedosyt”, jedna z uczestniczek omówiła książkę naszego gościa pt. „Esesman i Żydówka. Wojna i miłość.”

79425528 391761254885952 5640490230969532416 n

(na spotkaniu klubowiczki prezentowały swoje książki, które ich zdaniem są godne polecenia). Pani Justyna Wydra również prowadzi Dyskusyjny Klub Książki (Klub Książki Kobiecej), jest to klub , który skupia same kobiety. Na swoich spotkaniach omawiane są książki autorstwa kobiet, w których bohaterkami są kobiety, a wybrane książki poruszają nośne, współczesne problemy.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież