5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wł. Studenckiego w Bytomiu odbył się wernisaż grupy plastycznej „Tęcza” działającej już ponad 13 lat w szeregach Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku a obecnie jest pod patronatem Dzielnicowego Domu Kultury w Piekarach Śląskich.

Prace grupy wystawiane były w wielu miejscach np. w Szybie Wilson w Nikiszowcu, Szybie Luiza w Zabrzu, na Senioraliach w Warszawie, nie zapominając o wielu miejscowych wystawach w Piekarach Śląskich. Niektóre ze słuchaczek wystawiały swoje prace na wystawach indywidualnych. I jak się dowiedzieliśmy podczas spotkania trwają prace nad wystawieniem obrazów grupy w Nowym Yorku!

 

Obecnie w pracach grupy uczestniczą : Ewa Andrzejewska, Urszula Cesarz, Joanna Chojnacka. Anna Dembecka, Alina Janczak, Joanna Konarska, Jadwiga Swoboda, Czesława Trzęsimiech i Teresa Wybraniec.

78768687 483281749208646 3508634109238837248 n

Podczas uroczystego otwarcia wystawy, która nazwana została „Ocena należy do społeczeństwa” obecna była opiekun grupy Pani mgr Elżbieta Czarnecka, która opowiedziała o pracy z grupą ich sukcesach i rozwoju artystycznym. Przewodnicząca grupy „Tęcza” Pani Anna Dembecka która była odpowiedzialna i zaangażowana za przygotowanie wernisażu. Również wypowiedziała się na temat współpracy i przyjacielskich relacjach jakie panują między paniami. Wydarzeniu towarzyszyły rozmowy w serdecznej atmosferze. Na wernisażu pojawili się goście z zarządu UTW Piekary, miłośnicy sztuki oraz osoby zaprzyjaźnione z autorkami obrazów. Dorobek artystyczny grupy to prace w różnych technikach i formach: tradycyjne akryle jak i kompozycje dekoracyjne w technice qullingu. Różnorodność obrazów, styli i tematu ubarwiły mury galerii Rotunda. Wystawa dostępna będzie do końca 2019 roku. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież