7 lutego w galerii Rotunda w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się uroczysty wernisaż malarstwa Katarzyny Karkoły. Zapraszamy wszystkich miłośników malarstwa jak i muzyki, ponieważ wieczór ten uświetni występ Marka Jaguckiego znanego ze współpracy z zespołem Universe. 

Katarzyna Karkoła pochodzi z Katowic, a obecnie mieszka w Piekarach Śląskich. Niegdyś Bytomska kobieta nieobojętna, (w dalszym ciągu i z całego serca kibicuje działaniom tego wyjątkowego stowarzyszenia). Choć artystka jest

związana ze Śląskiem nie jest jednak w stu procentach Ślązaczką, ponieważ płynie w jej żyłach też galicyjską krew.  I jak wspomina autorka wystawy „Taka też jest moja miłość do sztuki, całkowicie wymieszana, eklektyczna. Kocham śląskiego bluesa i malarstwo Ociepki, ale też muzykę poważną i akademickie malarstwo Matejki, oraz wiele, wiele jeszcze rzeczy, które są po drodze". Artystka inspiracji do swoich obrazów szuka w sobie i w moim zachwycie światem. Brała udział w plenerach malarskich w Polsce, Niemczech, Czechach i Wielkiej Brytanii. Dwukrotnie obrazy Katarzyny Karkoły były zakwalifikowane do udziału w Art. Naife Festival w Katowicach, została zaproszona do udziału w projekcie “Sybilianiści i przyjaciele”. Prace artystki były prezentowane na wielu wystawach w Polsce, Czechach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pani Katarzyna jest Członkiem Stowarzyszenia “ Barwy Śląska” i Stowarzyszenia Artystów Śląskich “STAŚ”, oraz “Faun Art” z Gliwic, uczestniczy w zajęciach z rysunku i malarstwa w pracowni pana Piotra Naliwajki w MDK Batory w Chorzowie. Wystawę "Moje błękity”  prezentuję już po raz drugi. Pierwszy raz  miała miejsce w październiku 2019 roku w pięknych wnętrzach „Willi Fitznera” w Siemianowicach Śląskich.  O samej wstawie „Moje błękity” artystka mówi: „Wielką radość sprawiło mi malowanie moich błękitów. Wędrowałam moją wyobraźnią po bezmiarach kosmosu i w głębinach oceanów, gdzieś w mikro i makrokosmosie, sama nie wiem gdzie i chyba nikt tego nie wie. W czasie malowania obrazów towarzyszy mi  zawsze muzyka”. Autorka wystawy maluje różnymi technikami, stosuje zarówno malarstwo olejowe, akrylowe jak i pastel. Jej dzieła to czasem obrazy realistyczne czasem abstrakcyjne. Różnorodność w tworzeniu artystki jest zależna od nastroju. Wystawa „Moje błękity” „to obrazy abstrakcyjne z  nutką realizmu”.

Marek Jagucki na pianinie zaprezentuje standardy muzyczne od klasyki po współczesne znane utwory. Marek Jagucki współpracował z Teatrem Śląskim, Filharmonią Śląską, kabaretem Rak, Krzysztofem Respondkiem, Gabi Gold, Szwedzkim Cyrkiem Narodowym Scott Circus a także z zespołem Universe.

Wystawa w galerii Rotunda będzie dostępna do końca lutego 2020 r.

wstęp wolny

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież