7 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć utalentowanych artystów.

Podczas wernisażu otwierającego wystawę  Katarzyny Karkoły „Moje błękity” wystąpili znakomici muzycy. Marek Jagucki (Univers) który współpracuje z wielkimi artystami polskiej sceny muzycznej, zagrał na pianinie standardy muzyki rozrywkowej. Gościnnie wystąpił Jarosław Spałek, genialny trębacz i aranżer znany z duetu „Swosza & Spałek” wywodzącego się z grupy twórców „Winnica Pod Gliwicami”. Przy pięknej oprawie muzycznej licznie zgromadzeni goście dyskutowali o sztuce, podziwiając obrazy autorki wystawy. Wśród znakomitych gości pojawili się bytomscy artyści i społecznicy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Faun Art” oraz „Barwy Śląska”. Podczas otwarcia wystawy artystka Katarzyna Karkoła opowiedziała o swojej pasji do sztuki oraz o swojej historii z malarstwem.

Przypominamy że wystawa dostępna będzie w galerii Rotunda do końca lutego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki gdzie przepiękny barwny świat przepełniony błękitem zdobi przestrzeń galerii Rotunda.