Pan Tomasz Sanecki, bytomski historyk zaprezentował 21 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu swoją najnowszą publikację. Książka nosi tytuł „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów”. 

W trakcie prelekcji autor omówił główne wątki zaprezentowane w książce, które dotyczyły historii II wojny światowej. W czasie swojego wystąpienia prelegent przeanalizował wybraną problematykę, m.in. bitwę pod Stalingradem, znaczenie postawy dwóch dowódców Wehrmachtu – Ericha von Mansteina i Erwina Rommla w sukcesach niemieckich wojsk lądowych w czasie trwania wojny, a także konferencji w Wannsee  gdzie przedstawiono plan „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.  Po spotkaniu licznie zgromadzona publiczność zadawała Panu Tomaszowi Saneckiemu pytania oraz miała możliwość zakupienia publikacji.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież