Szanowni czytelnicy, przypominamy że wspieramy akcje "Bezpieczeństwo w sieci". Dzięki Fundacjai Metropolia Dzieci na naszych półkach są dostępne książki które pomogą zapoznać się z tym jakże ważnym w naszych czasach zagadnieniem. Książki o tym jak być bezpiecznym w sieci są dostępne w opracowaniu dla najmłodszych czytelników ale również w wersji poradnika dla ich rodziców. Zachęcamy do wypożyczania! Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale nie jest wolne od zagrożeń. Dodatkowo teraz, w dobie epidemii COVID -19, gdy nie tylko my, dorośli, pracujemy online, także nasze dzieci uczą się w taki sposób, spędzając przed komputerem długie godziny. Czy aby na pewno są tam bezpieczne? Edukacja z zakresu korzystania z internetu pod względem bezpieczeństwa jest równie ważna jak ta z  zakresu korzystania z narzędzi jakie daje nam świat wirtualny.
Organizatorem projektu "Bezpieczeństwo w sieci" jest Fundacja Metropolia Dzieci, a partnerem Fortum.