Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Dla tych, którzy chcieliby oddać swój głos, a z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić w domu,  udostępnione zostaną komputery  w dziewięciu punktach konsultacyjnych na terenie całego miasta (zobacz listę punktów konsultacyjnych).

Warto dodać, że na projekty mogą głosować tylko mieszkańcy Bytomia. Ponadto w tej edycji BBO każdy uprawniony do głosowania dysponuje dwoma głosami, dzięki czemu będzie mógł oddać swój głos na jeden lub dwa projekty:

- jeden głos na projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł  - do wyczerpania kwoty 2 mln zł
- jeden głos na projekt o wartości poniżej 500 tys. zł  - do wyczerpania puli środków  przewidzianych w budżecie miasta na BBO po uwzględnieniu projektów wybranych w pierwszym progu kwotowym.

Przypomnijmy, że do głosowania zakwalifikowano 26 projektów: 12 projektów z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 14 inicjatyw, których realizacja nie przekroczy 500 tys. zł Wśród zgłoszonych projektów znajdują się m.in. remonty dróg,  chodników, budowa placów zabaw i parkingów.  Są też propozycje projektów społecznych związane z organizacją festynów czy projektami stawiającymi na naukę języków obcych już od najmłodszych lat.

Głosowanie potrwa do 8 października, a wyniki ogłoszone zostaną do 22 października.

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj jakie projekty zostaną zrealizowane.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież