24 i 25 września br. w MBP w Bytomiu odbędą się zajęcia w ramach projektu „Razem dla Edukacji” współfinansowanego przez MEN w ramach zadania publicznego pod nazwą „Rodzina polonijna”, któremu patronuje Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” – Oddział w Katowicach. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w których udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego w Bytomiu (poniżej krótka fotorelacja).

Celem głównym projektu jest nawiązanie i wzmocnienie relacji pomiędzy uczniami polskiej szkoły funkcjonującej  w  Berlinie oraz uczniami szkoły w Bytomiu poprzez wypracowanie i realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, tj.:opracowaniem i przeprowadzeniem dla uczniów warsztatów historycznych i plastycznych, wycieczek tematycznych, które będzie promować wartości związane z patriotyzmem. Uczestnicy projektu z Bytomia i Berlina wezmą udział we wspólnych warsztatach historycznych poprowadzonych przez specjalistów z Muzeum Historii Polski z Warszawy dot. odzyskania przez Polskę niepodległości, mężów stanu okresu odzyskania i utrwalania niepodległości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież