Zapraszamy na wystawę zbiorów Wypożyczalni Literatury Popularnonaukowej oraz Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej która składa się z książek poświęconych Janowi Pawłowi II.

Sejm oraz Senat RP uczcił pamięć Jana Pawła II w uchwale ustanawiającej rok 2020 Rokiem Św. Jana Pawła II. Zwrócono uwagę, „że zajmuje On szczególne miejsce w historii Polski i Europy, a jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski". W tekście przypomniano, że w czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. rozpoczął się proces, który zaowocował powstaniem Solidarności, wyzwoleniem narodu spod panowania komunizmu i odbudową jedności Europy.  Z tej okazji MBP Bytom chce się włączyć w te ważne obchody, w związku z tym prezentuje wystawę, na którą składać się będą książki ze zbiorów Wypożyczalni Literatury Popularnonaukowej oraz Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej. Do obejrzenia wystawy zapraszamy w godzinach pracy biblioteki, II piętro, gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Wystawa dostępna będzie do końca października br.