Przed wprowadzeniem elektryczności świece były podstawowym źródłem światła. Dziś służą głównie jako element dekoracyjny, dodają uroku wnętrzom naszych domów. Wyjątkowo piękny bibelot stanowią świece żelowe. Często przywozimy je, ozdobione maleńkimi muszelkami i rozgwiazdami, jako pamiątkę z wakacji. 5 października podopieczni Bytomskiego Centrum Wsparcia, Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz Wspólnoty Burego Misia mieli możliwość wykonania własnych, wyjątkowych świec żelowych. Warsztaty on-line, zrealizowane w ramach projektu „Książkowe podróże w czasie i przestrzeni”, poprowadził pan Szymon z firmy ModraSova.

Wykonanie oryginalnej świecy okazało się wyjątkowo proste, a przy tym było to bardzo kreatywne wyzwanie i świetna zabawa. Powstały piękne świece udekorowane kolorowym piaskiem, muszelkami, suszonymi jabłkami i kawą. I cudownie pachnące truskawkami.

BCW2

BCW5

BureMisie1

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Film z warsztatów świec żelowych przeprowadzone przez firmę ModraSova dostępny jest tutaj

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież