Przed wprowadzeniem elektryczności świece były podstawowym źródłem światła. Dziś służą głównie jako element dekoracyjny, dodają uroku wnętrzom naszych domów. Wyjątkowo piękny bibelot stanowią świece żelowe. Często przywozimy je, ozdobione maleńkimi muszelkami i rozgwiazdami, jako pamiątkę z wakacji. 5 października podopieczni Bytomskiego Centrum Wsparcia, Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz Wspólnoty Burego Misia mieli możliwość wykonania własnych, wyjątkowych świec żelowych. Warsztaty on-line, zrealizowane w ramach projektu „Książkowe podróże w czasie i przestrzeni”, poprowadził pan Szymon z firmy ModraSova.

Wykonanie oryginalnej świecy okazało się wyjątkowo proste, a przy tym było to bardzo kreatywne wyzwanie i świetna zabawa. Powstały piękne świece udekorowane kolorowym piaskiem, muszelkami, suszonymi jabłkami i kawą. I cudownie pachnące truskawkami.

BCW2

BCW5

BureMisie1

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Film z warsztatów świec żelowych przeprowadzone przez firmę ModraSova dostępny jest tutaj