08.10.2020 r. w Auli Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród w konkursie "Bytom w 100 słowach". Przypominamy, że organizatorem wydarzenia jest Liga Kobiet Nieobojętnych a konkurs został sfinansowany z budżetu miasta. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu jako współorganizator brała udział w przygotowaniu prac konkursowych dla Jury oraz propagowaniu wydarzenia wśród czytelników.

Podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu komisja ogłosiła wyniki:

I miejsce zdobyła praca pt. "Noc kryształowa 9/10 XI 1938". Autor: Katarzyna Kalus

II miejsce - praca pt. "Niedźwiedzie wyniosły się dawno". Autor: Kamil Książek

III miejsce - praca pt. "Co by było gdyby...". Autor: Michał Witas

Uwagę Komisji przykuły również limeryki Pawła Tymińskiego, który otrzymał wyróżnienie honorowe.

Na drugą edycję konkurs nadesłano ponad 170 prac. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Niezmiernie cieszymy się, że możemy brać udział w wydarzeniach wspierających talent uzdolnionych osób.

Uroczystość uświetnił występ uczniów bytomskiej Szkoły Muzycznej: Wiktorii Zawodnej w utworze Kaprys polski Grażyny Bacewicz oraz duet: Aurory Dynowksiej - wiolonczela i Jakuba Zawodnego - gitara w  I części Sonaty na gitarę i wiolonczelę Radamesa Gnattali. Na zakończenie wystąpił kwartet smyczkowy w składzie: Karolina Karlowska, Magdalena Ogryzek - skrzypce, Amelia Nowok - altówka, Natalia Brzezicka - wiolonczela, wykonując III i IV część kwartetu G-dur W. A. Mozarta.