W trakcie ferii zimowych zaproponowaliśmy dzieciom zabawę „Losujemy, malujemy, budujemy”. Każdy zainteresowany mógł odwiedzić Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży, wylosować karteczkę z hasłem, a następnie wykonać w domu dowolną techniką pracę artystyczną. Hasła inspirowane były motywami zimy w literaturze dziecięcej i popularnonaukowej.
W zabawie wzięli udział nie tylko nasi najmłodsi czytelnicy, ale także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 „Niezapominajka” w Bytomiu. Grupa „Stokrotki” wykonała zbiorową pracę przedstawiającą choinkę świąteczną. Grupa „Żabki” zilustrowała książki Astrid Lindgren „Zabawa choinkowa Pippi” oraz „Skrzat nie śpi”.
Otrzymaliśmy wyjątkowo dużo prac, a jedna piękniejsza od drugiej. Dziś z przyjemnością prezentujemy je w naszej galerii. Poza galerią on-line prace można podziwiać również w Galerii Rotunda w budynku biblioteki. Dziękujemy młodym artystom i ich rodzicom za zaangażowanie.

02 Adam lat 9

03 Asia lat 11