Galeria tytuNa zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom prezentujemy wirtualną galerię prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Bytomiu. Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży. Baśnie, bajki i legendy towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, wprowadzają w świat magii, czarów i niespotykanych, fantastycznych przygód. Pozwalają przeżyć nie tylko niesamowite przygody, ale również oderwać się od codziennych problemów, próbując je w jakiś sposób pokonać. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Bytomiu wysłuchały tekstów klasycznych baśni pt. ”Trzy świnki”, “Bajka o rybaku i złotej rybce”, “Śpiąca Królewna” oraz “Czerwony Kapturek”, a następnie wykazały się pomysłowością, przelewając na papier przygody bohaterów tych baśni. Twórcza praca nad tekstami była źródłem radości i literackiej zabawy.

Jeyki 1

Jeyki 2