m 1Zajęcia literacko-artystyczne „Jak namalować wiersz?” były kolejnym działaniem objętym akcją Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Czytamy polskich autorów”. Z tym na pozór trudnym zadaniem zmierzyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 21 „Niezapominajka” w Bytomiu. Po wysłuchaniu wierszy „Kaczka-dziwaczka” Jana Brzechwy i „Lokomotywa” Juliana Tuwima ochoczo zabrały się do zilustrowaniu tych pięknych, pełnych humoru wierszy. Powstał kolorowy portret Kaczki-dziwaczki oraz trzyczęściowa praca, na której „stanęła” na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna … Zajęcia związane z ilustrowaniem wierszy mogą pomóc rozwinąć wyobraźnię i kreatywność dziecka, ćwiczyć pamięć poprzez ich recytowanie, a także przynieść wiele radości i zainteresować dziecko poezją dziecięcą. Utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima (nie tylko te wymienione tutaj) to obowiązkowe pozycje, które  powinny znaleźć się w każdej biblioteczce dla najmłodszych. Zapraszamy do Galerii Rotunda, gdzie można podziwiać prace przedszkolaków.

m 2

m 3