W ramach obchodów 100. rocznicy plebiscytu na Górnym Śląsku i 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „Porozmawiajmy o historii Górnego Śląska”. Pierwszym gościem będzie historyk dr hab.  Maciej Fic, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Jest on autorem lub współautorem licznych opracowań dotyczących powstań śląskich i plebiscytu (m. in. haseł w Słowniku Powstań Śląskich). W trakcie rozmowy przedstawi i omówi najnowsze publikacje książkowe, których tematyka odwołuje się do rocznicowych wydarzeń. Przedstawi powody, dla których warto i  powinno się o nich pisać, a także podpowie, gdzie szukać materiałów źródłowych z tego okresu. Zwróci również naszą uwagę na materiał ikonograficzny dotyczący plebiscytu i powstań śląskich.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o ważnych wydarzeniach z historii Górnego Śląska. Nagranie dostępne w serwisie YouTube.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież